Kinek üzent Trump?

Ha Aszadnak, akkor miért volt ennyire kimért ez a csapás?

Stier Gábor
2017. 04. 11. 22:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez a forgatókönyv alighanem Moszkvának sem lenne igazán ellenére, hiszen csakis egy belpolitikai értelemben megerősödött Trump tehet konstruktív lépéseket Moszkva irányába. Míg az orosz sajtó jelentős része, illetve a Trumpba és győzelmébe a valóságnál többet belelátók, az orosz és amerikai érdekek sok tekintetben kibékíthetetlen voltáról tudomást nem véve a „nagy alkuról” álmodozók most kiábrándultak, a Kreml még nem mondott le arról, hogy néhány kérdésben, így például a szíriai rendezést és a terrorizmus elleni harcot illetően a két ország találhat közös pontokat. Illúziók már rég nincsenek, Rex Tillerson azonban ma informálisan megnyugtathatja Moszkvát, így a hangos humanitárius retorika folytatódása mögött megkezdődhet egyfajta közeledés. Ha azonban a külügyminiszter más üzenettel érkezett az orosz fővárosba, akkor rövid időn belül utólag megszépülhet akár Barack Obama nyolc éve is.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.