A 2012-ben bemutatott Google Glass teljesen új élményt jelent a felhasználóknak. A beépített kamerát is tartalmazó okosszemüveg hangfelismerő technológiát használ, melynek segítségével képet készíthetünk, az interneten kereshetünk, vagy akár navigálhatunk is. Az új technológia több cég érdeklődését is felkeltette, a dél-koreai LG és az amerikai Vuzix után most a Sony is okosszemüveg fejlesztésére adta a fejét.
Az amerikai szabadalmi hivatal honlapján fellelt információk szerint a japán óriás március 21-én megkapta a speciális szemüveg szabadalmának védettségét. Az oldalon található adatokból látható, hogy a termék fejlesztése már 2008-ban megkezdődhetett, jóval a Google megoldása előtt, ám valószínű, hogy az amerikai konkurens megjelenése után több ponton módosíthatták a tervet.
A Google Glasstól eltérően a Sony fejlesztése mindkét szemre kivetíti a tartalmat, és formában is inkább egy normál szemüvegre hasonlít.
A hivatali iratokból egyéb információ sajnos nem olvasható ki, ám reméljük, hogy már nem kell sokat várnunk, és még az idei év folyamán bemutatkozik a Sony újdonsága.