Az idei első félév nem igazán a Motoroláról szólt, legalábbis ami az újdonságokat illeti. Ennek viszont hamarosan vége, mert érkezőben az új Droid-széria, amiről most az is kiderült, hogy három tagja lesz. A már korábban bejáratott márkanév mögé az Ultra, a MAXX és a Mini megjelölések kerülnek. A kiszivárgott fotón mindhárom telefon szemből látható, értelemszerűen a baloldali, legkisebb a Mini, mellette a szemből egyforma Ultra és MAXX.
A Mini első ránézésre hasonlít a korábbi RAZR i és RAZR M típusra. Közös jellemzőjük lesz a kevlár burkolat, illetve a képről kivehetők az önálló kapacitív érintőgombok, tehát a Motorola nem a kijelzőre teszi ezeket. A MAXX név is jó emlékeket idéz fel, a RAZR MAXX egyik szimpatikus tulajdonsága az extrém kapacitású akkumulátor volt, reméljük ezt itt is megtapasztalhatjuk majd.
Ne lepődjünk viszont meg, ha nem lesz nyolcmagos processzor, 20 megapixeles kamera és hasonlók, ugyanis a Google és a Motorola korábban kijelentette, hogy az újdonságok nem a csúcsmodellekkel szállnak majd harcba. Ha igazak a hírek, akkor augusztus 8-án, vagyis szűk egy hónap múlva mindenre fény derül.