Olcsó telefonokat dob piacra a Nokia

Két új, hagyományos billentyűzettel szerelt telefont dob piacra a finn vállalat.

WikiTech.hu
2013. 08. 24. 10:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nokia úgy érezte, van még potenciál az olcsó, nyomógombos telefonokban, ezért nem csak egy, hanem rögtön két új modellel jelent meg a piacon. A Nokia 106 és a két kártya használatát is lehetővé tevő 107 Dual SIM első látásra nagyon hasonlóak, az apróbb különbségek mind a felszín alatt vannak.

A 106-ba ugyanis egy 800 mAh-es akkumulátor került, amivel a gyártó állítása szerint 35 napig tud készenlétben várakozni a 74,2 készülék. A 75,8 grammos 107 már egy erősebb, 1020 mAh-es egységet kapott, ezzel 36 napig tart ki a telefon. Szintén a 107 Dual-SIM kiváltsága a microSD bővíthetőség is, az akár 16 GB-os kártyával pedig a finn vállalat szerint 3000 dalt is hallgathatnak a felhasználók.

 

Eddig tartottak a különbségek, innentől viszont mindkét készülék gyakorlatilag megegyezik. A megjelenítés szerepét egy 1,8″-es, 65 ezer színű TFT kijelzőre bízták, a rendszert pedig egy Series 30 képviseli. Mindkét telefon 14,9 mm-es vastagsága megegyezik, a billentyűzetük pedig por- és vízálló is. A szolgáltatások közül az FM rádió és a LED villanó sem maradt ki.

A 23 illetve 25 dolláros áron piacra kerülő modellek szeptembertől jelennek meg a boltok polcain, ám a hazai bevezetés időpontját egyelőre homály fedi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.