Ahogy közeledünk a Nokia felvásárlási procedúra végéhez, úgy derülnek ki egyre újabb és újabb részletek az üggyel kapcsolatban. Most például a Samuli Hänninent a Nokia szoftver részlegének alelnökét kérdezték arról, hogy mi várható a jövőben a PureView technológiával.
Hänninen kijelentette, hogy a technológia biztosan megmarad, hiszen a fejlesztők átkerülnek a Microsofthoz, ám arról jelenleg nincs információja, hogy maga a név megmarad-e, így elképzelhető, hogy a jövőben nem találkozunk a mára egyre ismertebb névvel.
Az esetleges név elhagyás mögött a Microsoft azon stratégiája állhat, miszerint a készülékek jelenleg túl hosszú névvel rendelkeznek és ezt kívánják alaposan lefaragni, hogy mindenki számára megjegyezhetővé váljanak a modellek.