Kirabolták Budapesten az Atlético Madrid sztárját + Fotó

Thibaut Courtois és Jelle Vossen Tőzsér Dánielhez utazott, hogy Magyarországon töltsön három napot. A látogatás rosszul kezdődött: tolvajok feltörték a magyar futballista kocsiját, s kilopták a külföldi vendégek bőröndjét a csomagtartóból.

FFT
2012. 06. 07. 9:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tőzsér Danitól tudjuk, hogy finoman szólva sem indult ideálisan a magyarországi látogatásotok!

Hát, nem… – reagált Thibaut Courtois.

Mi történt pontosan?

Az volt a terv, hogy miután leszálltunk a budapesti repülőtéren, bemegyünk a városba ebédelni, majd azt követően autózunk tovább Dani családjához, ahol a túra első éjszakáját töltjük. Bementünk a belvárosba, leparkoltunk és egy olyan helyre ültünk be, ahol egymás mellett sok hangulatos vendéglő, kávézó van – az egyik ilyen teraszt választottuk.

Liszt Ferenc térnek hívják a helyet.

Így van, ezt egy életre megjegyeztem. Na, meg az utca nevét, ahol letettük Dani kocsiját. Andrá…?

Andrássy út!

Az az. Szóval a kaja után Dani visszament az autóhoz, hogy kivegyen valamit, és amikor visszajött, döbbenten mondta: srácok, nincs meg a csomagotok! Azt hittük szórakozik, mindig humorizál, de most látszott rajta, hogy kiborult. Szóltunk, hogy ne vicceljen, mire ő válaszolt, hogy nem, ez most komoly.

Courtois és Vossen nem volt ilyen mosolygós kedvében, amikor üresen találták a csomagtartót

Kilopták a bőröndöket a kocsiból?

A zárt csomagtartóból. Korábban felnyitottuk egyszer, hogy Jelle inget cseréljen, valószínűleg akkor szúrta ki a tolvaj a táskáinkat.

Mit éreztetek, amikor visszaértetek és láttátok, hogy eltűntek a csomagok?

Ne is mondd! Vissza sem akarok gondolni arra a pillanatra. Alig két órája érkeztünk Budapestre, azért, hogy meglátogassuk a barátunkat, a családját, megnézzük Magyarországot, erre ott álltunk minden cucc nélkül.

Mit vittek el?

Mindent! Leszállsz a reptéren, bepakolod a csomagot az autóba, aztán beülsz egy étterembe. Mit viszel magaddal? A fene sem gondolta, hogy ettől tartanunk kell! Ott álltunk egy telefonnal, meg a tárcával a kezünkben – azon kívül mindenünket ellopták. Még az útlevelünket is. Szerencse, hogy a személyi igazolvány a tárcánkban volt.

Gondolom, ez meghatározta az utazás hangulatát.

Az első napra teljesen… Rendőrt hívtunk, felvették az adatokat, letiltattuk az útlevelet – nem éppen így képzeltük a látogatást. Aztán persze beletörődtünk a helyzetbe, nem akartuk elrontani a következő két napot is. Bevásároltunk, vettünk ruhákat, táskát.

Vicces, ugye? Budapestre jöttünk, hogy vegyünk néhány pár zoknit

Most megvan a véleményed Magyarországról?

Gondolom, mindenhol előfordul ilyen történet, de hogy szegény Dani mennyi zrikát kapott tőlünk az elmúlt két napban…

Egyáltalán, hogyan és mikor döntöttétek el, hogy Budapestre jöttök?

Már korábban terveztük, sok jót hallottunk a helyről. Most volt időnk, én jeleztem, hogy szívesen elutaznék, Jelle pedig Danival megszervezett mindent.

Tőzsér Dániel (középen) a legendás magyar grundok egyikére is elvitte a vendégeit

Ez volt a szezon után az első nyaralás?

Igen, mert az idény végén a csapat Kolumbiában túrázott, de én csak egy meccsen védtem, mert haza kellett mennem a válogatottba.

Sejtem, hogy abban a néhány napban is tapasztaltad, mekkora sztár Falcao a hazájában.

Durva, tényleg. Imádják. Ráadásul két fantasztikus ollózós gól is szerzett.

Egyébként milyen egy spanyol sztárcsapat futballistájának az élete? Lépten-nyomon felismernek az utcán? Be tudsz menni – mondjuk – egy bevásárlóközpontba?

Persze felismernek, ha elmegyek valahova, és ha meglátnak, közös fotót, aláírást kérnek, de nem terhes ez, azért nálam nem az a helyzet, mint egy-két világsztárnál. Ha már Falcaóról volt szó: na, neki nem lenne egyszerű végigsétálni egy bevásárlóközpontban, fogdosnák, ölelgetnék.

Gondoltad volna, hogy húszévesen itt tartasz majd? Bajnok leszel a Genkkel; 10 millió euróért megvesz a Chelsea; csatlakozol az Atlético Madridhoz, amellyel Európa-ligát nyersz.

Mindenki abban bízik, hogy lépésről lépésre halad, hozzáteszem, kellett szerencse is ehhez, mert annak idején, amikor tizenhat évesen bemutatkozhattam a belga első osztályban, eltiltás és sérülés miatt nem volt más választás, mint engem a kezdőbe jelölni. De az igazi áttörést az a szezon jelentette, amikor bajnoki címet nyertünk.

Európa-liga-győztes:

Az aranyéremmel végződő évad után Tőzsér Dániel azt nyilatkozta: az egyik kulcsfigura te voltál, és biztos benne, hogy rövid időn belül Bajnokok Ligáját, vagy Európa-ligát nyerő csapatban védesz majd. Majdnem mindkettő összejött…

Mit mondjak erre: nem hibázott! Dani nem csak zseniális labdarúgó, ért is a futballhoz.

Amúgy a genki szezon után hány ajánlat közül kellett választanod?

Volt néhány. Azt tudom, hogy a Tottenham és a Schalke is vitt volna, és már az Atlético is jelentkezett, viszont a Genk kevesellte azt a hatmilliót, amit értem kínált. Majd jött a Chelsea ajánlata, ami ideális volt, ráadásul a háttérben megegyezett a Madriddal a kölcsönadásomról, így mindenki elégedett lehetett az üzlet után.

Sztárigazolás

Neked viszont nem lehetett könnyű dolgod. Azt a Manchester Unitedbe igazoló David de Geát kellett pótolnod, akit imádott a közönség. Volt rajtad nyomás?

Igen, de szerencsére az első naptól kezdve bíztak bennem, befogadtak. Hozzáteszem, remek védelmünk van.

Az Európa-liga-menetelésetek után mindenki azt emelte ki: hihetetlen, mennyi meccset zártatok kapott gól nélkül. Tudod, hányszor maradt érintetlen a hálód?

Ezt össze kell számolnom… Kilencszer, ha minden igaz.

Melyik meccset emelnéd ki?

Talán a Valencia elleni, idegenbeli rangadón ment a legjobban a védés. De azt kell mondjam, idén nem volt olyan, amelyről bátran állítanám: hú, ez volt életem teljesítménye. Voltak jó meccseim, és ez örömteli. Az én véleményem ráadásul az: szerencse, hogy az elődöntőben és a döntőben is spanyol riválissal találtuk szembe magunkat – ismertük az ellenfelet, tökéletesen felkészültünk mindkét csapatból.

Első év a La Ligában:

Milyen az, amikor világsztárok támadják a kapudat? Cristiano Ronaldo vagy Messi a félelmetesebb?

Egy spanyol bajnokságban védő kapusnak ehhez hozzá kell szokni. Egyébként belülről a La Liga nem olyan, mint egy külső szemlélőnek: nem csak a Realról és a Barcáról szól a bajnokság. A Valencia, a Málaga, a Sevilla, a Bilbao, mind-mind fantasztikus együttes. Azért jelezte a bajnokság erejét, amikor az Európa-ligában az Olaszországban remeklő Udinesén, majd a Serie A-ban szintén jól teljesítő Napolin tulajdonképpen simán átléptünk. Tény, Ronaldo és Messi a világ legjobbja.

Előbbiről nem lehetnek kellemes emlékeid: a madridi derbin kiállított a játékvezető.

Pedig szerintem csak sárgát ért a szabálytalanság. Benzema eltolta a labdát, én elértem a lábát, de az azonnali piros erős volt.

Tényleg óriási a Real-Atlético ellentét?

Nézd, a Real legnagyobb riválisa, mondhatni ellensége, a Barca. Az Atléticóé viszont a Real. Szóval, ez számunkra az év meccse. És egyvalamit megtanultam még: íratlan szabály, hogy ha nyilatkozol, a Realról tilos pozitívan beszélni, mert azzal nagyon megsérted az Atlético-drukkereket.

Évek óta a Barcelona futballját ámulja-bámulja a világ. A kapuból milyen nézni a katalánok játékát?

Én nem szeretem. Folyamatosan résen kell lenni, mert mennek az oldalpasszok, azt sem tudja az ember, hol a labda, aztán hirtelen jön egy kiugratás és a csatár máris ott van veled szemben. Ugyanakkor megvan a recept a Barca stílusával szemben, mert sokszor, amikor már percek óta tartják a labdát, a védők is feljebb húzódnak, és részt vesznek az összjátékban – ilyenkor, ha sikerül labdát szerezni, egy gyors kontrával át lehet robogni rajtuk, mert hátul kinyílnak.

Egyéves kölcsönszerződésed volt Madridban. Mi lesz most?

Technikailag jelenleg a Chelsea játékosa vagyok, de a napokban egyeztet a két klub és én remélem, s hiszem, hogy a következő szezont is az Atléticónál tölthetem.

Mi a célja az előttünk álló idényben az Atléticónak?

A bajnokság első három csapatában végezni. És persze szeretnénk címet védeni az El-ben. Jó volna, ha a csoportban összekerülnénk, mondjuk a Genkkel. Sajnos a BL-szereplésük során, amikor például Valenciában vendégszerepeltek, nem tudtam a helyszínen szorítani a srácoknak. Így viszont láthatnám a volt klubomat a nemzetközi porondon.

A címvédés a célja az Atléticónak az Európa-ligában

----Courtois Tőzsérről, Kötelesről----

Tőzsér Dánielről:

Dani úgy rúg, mint Beckham

„Hogy milyen srác Dani? Paraszt! – az utóbbi kifejezést tökéletes magyar kiejtéssel mondja Courtois. – Csak viccelek, természetesen. Amikor felkerültem a Genk felnőtt csapatába, mellé ültem az öltözőben. Segítőkész volt, barátságos. Kapusként pontosan tudom, mire képes a labdával. Ilyen rúgótechnikája David Beckhamnek van. Az indításai pedig egyszerűen tökéletesek. És Belgiumban védekezni is megtanult. Szerintem Olaszországban is remek évek várnak rá. Hogy el tudnám-e képzelni az Atlético csapatában? Attól függ, hogy milyen rendszerben állunk fel. De azt bátran kijelenem: van olyan felállás, amelyikben Dani ott lehetne a madridi kezdőben!”

„Köteles Lacival nagyon jó barátságba kerültem – beszél volt kollégájáról. – Máig tartjuk a kapcsolatot, valóban, az El-döntő előtt is üzengettünk egymásnak. A szüleim pedig máig figyelemmel követik a genki teljesítményét. Annak idején Danival, Lacival, és Jellével egy baráti társaságban voltunk. Sokszor voltak közös vacsorák, kerti sütögetések. Bevallom, hiányoznak azok az idők…”

Köteles László lett Courtois genki utóda

Courtois magyar szótára:

Szia, gyönyörű

Összegyűjtöttük azokat a magyar szavakat, kifejezéseket, amelyeket az idők során Tőzsér Dánieltől, Köteles Lászlótól és rövid magyarországi tartózkodása során a sztárkapus megtanult…

- Szia

- Sziasztok

- Igen

- Nem

- Köszönöm

- Csúnya vagy

- Nagyon szép

- Paraszt

- Szia, gyönyörű

- Anyád

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.