A szervezet sürgősségi bizottsága a legritkább esetben ülésezik, ráadásul két konföderáció eredeti delegáltja nem lehetett ott az ülésen, ugyanis az Észak- és Közép-Amerikát tömörítő CONCACAF kajmán-szigeteki elnöke, Jeffrey Webb, illetve a dél-amerikai szövetség első számú vezetője, az uruguayi Eugenio Figueredo is a szerdán letartóztatott hét FIFA-tisztviselő között van.
Delia Fischer, a FIFA szóvivője azt közölte, hogy Blatter „a kialakult helyzetről tárgyalt” a jelenlévőkkel.
Feladta magát a rendőrségen szerdán Jack Warner, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) volt alelnöke, aki ellen körözést adtak ki korrupciós vádakkal.
Egyelőre kilenc FIFA-vezért vett őrizetbe a svájci rendőrség szerdán Zürichben. Az ügyészség a katari és az orosz vébé odaítélése ügyében is nyomozást kezdett. Sokadik korrupciós botrányába bukhat bele a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség vezetése, melynek első emberét, Sepp Blattert mindeddig tűzzel-vassal védték.
Az afrikai szövetség eközben egy közleményt adott ki, melyben továbbra is ellenzi a péntekre tervezett elnökválasztás elhalasztását a FIFA csütörtökön kezdődő tisztújító kongresszusán, egyúttal támogatásáról biztosította az ötödik ciklusáért induló Blattert. Nem sokkal később az ázsiai szövetség is hasonló közleményt adott ki.
A FIFA európai konföderációjának (UEFA) több tagja is azt mondta: a korábbi ötlettel ellentétben nem bojkottálják a kongresszust, de Ali bin al-Husszein jordán hercegre fognak szavazni.
Oroszországnak semmi köze a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) tisztségviselőit érintő korrupciós botrányhoz, és az amerikai hatóságok kérésére indított nyomozás Joseph Blatter, a szövetség elnökének újraválasztását hívatott aláásni – közölte Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön.
Putyin szerint „furcsa”, hogy úgy indítottak nyomozást az amerikai ügyészek kérésére, hogy a bűncselekményeket, amelyekkel a FIFA-vezetőket gyanúsítják, nem az Egyesült Államok területén és nem amerikai állampolgárok követték el.
Az orosz televízióban közvetített beszédében az orosz elnök a FIFA-tisztségviselők elleni nyomozást Julian Assange, a WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítója és Edward Snowden, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) adatgyűjtését leleplező politikai menekült ügyéhez hasonlította.