DVSC–Rosenborg – jöjjön, ami még sosem sikerült!

Az eddig legderekasabban küzdő Debrecen a magyarok számára ezidáig verhetetlen Rosenborgot fogadja este nyolckor.

2015. 07. 30. 9:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Este nyolc órakor lép pályára a nemzetközi kupákban legemberségesebb teljesítményt nyújtott magyar klub. A Debreceni VSC-nek nem lesz könnyű dolga a norvég klubfutball ékkövével szemben: a huszonkétszeres bajnok Rosenborggal a nagyerdei mérkőzésen egyaránt 2,45 a győzelmi szorzó, és a döntetlenre sem nagyobb az 3,00-nál.

1. forduló:
Debreceni VSC – Sutjeska Niksic (montenegrói) 3–0, idegenben 2–0-s vereség
összesítve 3–2-es továbbjutás.
2. forduló:
Skonto Riga (lett) – Debreceni VSC 2–2, itthon 9–2-es győzelem
összesítve 11–4-es továbbjutás (erről videó alább).


Ami a szorzóknál is kicsit aggasztóbb, hogy bár a korábban zsinóron bajnoki címeket ünneplő RBK 2010 óta nem találja a koronáját, magyar csapatok ellen legalább a bokszkesztyűje mindig megvolt. Először 1986-ban sodródott a friss UEFA-kupa-döntős Videoton útjába a szintén néhai Intertotó-kupa kiírásában a norvég alakulat, és mindkétszer döntetlenre végződött a párharc a csoportkörben. 1997-ben az MTK-nak sem volt több szerencséje, amikor a Bajnokok Ligája selejtezőjében hiába vezetett a 68. percben 3–2-re, a stadionra ráköszöntött áramszünet miatt újrajátszásra kényszerültek a felek, amiből a vendégek jöttek ki jobban (0–1), a visszavágón pedig a Rosenborgnak már nem okozott gondot a továbbjutás kérdését eldönteni. A skandináv alakulatba az Egervári Sándor vezette bajnok Dunaferr is belebotlott, és egy hazai 2–2-es döntetlen után idegenben 2–1-re bukta el a Bajnokok Ligája-főtáblát.

Egervári Sándor akkori Dunaferr-tréner:

Gyönyörű időszaka volt ez a Dunaferrnek, a 16 pont előnnyel megnyert bajnokság után ezen a párharcon múlt a BL-főtáblás szereplésünk. Nagyszerű csapatunk volt, a mai napig élénken bennem él az emlék, hogy a Trondheimben rendezett mérkőzésen a meccs helyzetét mi hagytuk ki, aztán néhány percre rá kaptunk egy gólt, amely eldöntötte a továbbjutást az ellenfél javára. Nagyon közel álltunk a bravúrhoz, magyar csapatok esetében ritkán tapasztalható élmény volt, hogy az utolsó húsz percben a kapujához szegeztük a rendszeres BL-főtáblás Rosenborgot, fizikálisan és játékban is felülmúlva őket. Egy ilyen meccs után nagyon nehéz volt feldolgozni a kiesést, még ha nem is mi voltunk a továbbjutás esélyesei. Úgy gondolom, hogy ha a Debrecen a legjobb formáját mutatja a csütörtökön kezdődő párharc során, akkor két mérkőzésen lehet esélye kiharcolni a továbbjutást, de ehhez nagyon koncentrált játékot kell mutatnia, végig a topon kell lennie. A norvég futballra az erőteljes, agresszív játék jellemző, ami ellen a magyar együttesek számára kifejezetten nehéz játszani, de a Debrecen játékerejét ismerve egyáltalán nem tartom lehetetlennek, hogy túljusson a Rosenborgon.

A Debrecen találkozott már norvég klubcsapattal, a Stromsgodsettel 2013-ban. Az idegenbeli 2–2 után a hazai összecsapáson a norvégok 3–0-ra lelépték a stadionépítés miatt a Nyírségbe száműzött hajdúságiakat.

Persze ha bárki az aréna hiányára fogná a teljesítményt, most már nem lenne kibúvó, Debrecenben ma már lehengerlő külsőségek közepette fogadhatja ellenfeleit Kondás Elemér csapata – és bizony meríthet abból, hogy mindkét idénybeli hazai európaikupa-meccsét fölényesen nyerte. Igaz ez még úgy is, ha a hétvégén a Loki otthon csak 1–1-re végzett a Puskás Akadémiával, de több kulcsjátékos pihenőt kapott.

A szaksajtó közben a Rosenborg kapcsán riogat a frissen szerzett 10-es, Matthías Vilhjálmsson érkezésével, de izlandi válogatottság ide vagy oda, a szigetországiak nemzeti tizenegye noha vezeti a 2016-os Eb A jelű selejtezőcsoportját, Hollandiát, Törökországot és Csehországot is előzve, ebben a támadó még csak epizódszerephez sem jutott, bátran ránézhet a mérkőzések jegyzőkönyveire.

Hogy ki milyen erős, ügyes és hatékony, az úgyis a pályán dől el. Ha reálisan nézzük, a Debrecen célja a tisztes helytállás lehet, aztán ki tudja A csapat mindenesetre nagyon bízik a Skonto ellen megtapasztalt szurkolásban. Aki nem a helyszínen tekinti meg az összecsapást (jegyek itt), az tartson az MNO-val – este nyolckor percről percre!

Kare Ingebrigtsen (Rosenborg):
– Nem szeretném elárulni, hogy hány meccsét láttam a Debrecennek, de nem titok, a Skonto elleni párharcot megtekintettük. Az a benyomásom, jó csapat az ellenfelünk. Nehéz meccs elé nézünk, ötven-ötven százalékra becsülöm az esélyeket a találkozón, de a két forduló alapján bizakodó vagyok a továbbjutást illetően. Az egyik erősségünk, hogy csapatként funkcionálunk, remélem, ezt meg tudjuk mutatni. Nem gondolom, hogy az idegenbeli góloknak szerepük lesz. Azon leszünk, hogy gólt, gólokat lőjünk, de nem ezen múlik. Arra kell törekednünk, hogy a két meccs alapján továbbjussunk. A Debrecen az egyik legerősebb csapat Magyarországon, a Rosenborggal egyenlő erejű. A stadion nagyon szép, nagyszerű futballt lehet játszani itt.

 

Kondás Elemér (DVSC)
– A két utolsó, Reykjavík elleni El-meccsüket láttuk. Több gólerős játékosuk van, emellett nagy nemzetközi tapasztalattal rendelkeznek, sokszor voltak csoportkörben is, úgyhogy nehéz mérkőzés vár ránk. Masszívak, szervezett védekezésből kontráznak. Nemzetközi meccset játszunk, ennek megfelelően motiváltnak kell lennünk. Azon vagyunk, hogy gólt, gólokat szerezzünk. A fellegekben nem szabad járni, de meg akarjuk szerezni a győzelmet. Remélem, sokan kilátogatnak majd, és a szurkolók jó hangulatú, élvezetes meccset látnak.

DEBRECEN
Kapusok: Slakta (1), Erdélyi (12), Verpecz (87)
Védők: Szatmári (3), Lázár (13), Kuti (14), Mészáros (17), Máté (18), Barna Sz. (19), Morozov (24), Brkovic (25), Nagy Z. (28), Varga J. (33), Berdó (53), Korhut (69), Jovanovic (77)
Középpályások: Zsidai (6), Mihelic (10), Ferenczi (11), Sós (15), Ludánszki (21), Bódi (27), Szakály (55), Kulcsár (70)
Támadók: Balogh N. (16), Bereczki (23), Sidibe (26), Tisza (44), Szécsi (66), Horváth Zs. (88)
ROSENBORG
Kapusok: André Hansen (1), Alexander Lund Hansen (12)
Védők: Mikael Dorsin (3), Hólmar Örn Eyjólfsson (5), Johan Laedre Bjordal (14), Jorgen Skjelvik (16), Jonas Svensson (22)
Középpályások: Mike Jensen (7), Magnus Stamnestro (18), Ole Selnaes (20), Fredrik Midtsjo (21)
Támadók: Riku Riski (9), Matthías Vilhjálmsson (10), Tobias Mikkelsen (11), Alexander Soderlund (15), Emil Nielsen (17), Yann-Erik de Lanlay (19), Pal André Helland (23)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.