Orbán Viktor avatóbeszédében elmondta: a komplex stadionfejlesztési program összköltsége több mint kétmilliárd forint volt, amelyből a stadion építése 1,2 milliárd forintot tett ki. Ebből a klub, a Szolnoki MÁV Utánpótlás FC Kft. 600 millió forintot teremtett elő, a többit a taorendszerből – a társasági adóból befolyó forrásból – biztosították, az állam pedig 400 millió forinttal támogatta a beruházást a Nemzeti stadionfejlesztési programban. A miniszterelnök a kormány nevében köszönetét fejezte ki a szolnoki vállalkozóknak, akik „megtették, amit megkövetelt a haza”.
Orbán Viktor felidézte, hogy a megújult stadion helyén korábban az „országot megviselő szocializmus maradványa” volt látható – betontörmelékek, elhagyatottság, pénztelenség, gyakran gondatlanság bizonyítékai –, mindezen sikerült a városnak túllépnie. Emlékeztetett: az elmúlt három évben 15 milliárd forintból fejlődött Szolnok egészségügye, épül a Budapestet Szolnokkal összekötő, négysávos autóút is, amely 1989-ben, a helyi Fidesz-csoport megalakulásakor került először a programpontok közé.
Szolnoknak „van gazdája”, azon városok közé tartozik, amelyekben rendben vannak a közösségi terek, a templomok, a kórházak, a városháza, a temető, a sportpályák, az uszoda, a csarnok – fogalmazott. A polgárok szeretik, törődnek vele, olyan vezetőket választanak, akik sajátjuknak érzik a város gondjait és bajait. A miniszterelnök gratulált Szolnoknak az eltelt időszakban elért fejlődéshez, felidézve, hogy a 2000-es évek elején a sportcsarnok újult meg, a közelmúltban pedig megépült az új uszoda és a vízilabda-aréna.
Orbán Viktor azt mondta: „nem elegendő álmodozni, tudni kell, miben vagyunk jók”; a magyar nemzet nemcsak a tudományokban, a művészetekben jeleskedik, hanem a sportban elért eredményeire is büszke lehet. A mindennapos testnevelés bevezetése óta jelentősen megnőtt az egészségükkel többet törődő gyermekek és családok száma. Az egészség megóvása a megelőzésnél kezdődik, és „ha azt akarjuk, hogy erős, jó jellemű fiataljai legyenek hazánknak, akkor költeni kell a sportra” – hangsúlyozta.
A magyarok világklasszis sportolókkal büszkélkedhetnek, „miért kellene ennél kevesebbel beérnünk a jövőben?” – tette fel a kérdést Orbán Viktor. Az újabb tehetségek felfedezéséhez esélyt és lehetőséget kell adni minden fiatalnak, bárhol éljen is, ehhez pedig létesítmények, tanárok, nevelők és edzők kellenek – mondta.
Taps fogadta a miniszterelnök bejelentését, hogy ha egy újabb műfüves pályának helyet találnának a helyiek, és a kezdeményezés mellé állnának, a kormány támogatná az elképzelést. „Ha mi, magyarok hajlandók vagyunk félretenni az ellentéteinket, elővenni a jobbik énünket, együttműködni, akkor világraszóló eredményeket érhetünk el” – zárta ünnepi beszédét a miniszterelnök.
Berzi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) alelnöke elmondta: Magyarországon a Tiszaligeti Stadion az első azon stadionok sorában, amelyek a Nemzeti stadionfejlesztési program és a taoprogram jóvoltából épülnek vagy újulnak meg.
A szalagátvágás után bemutatót tartottak a Szolnok utánpótlás-játékosai, 13 órakor pedig elkezdődött a Szolnoki MÁV FC–Vác FC NB II-es bajnoki mérkőzés az újjáépített stadionban, amit a vendégcsapat 1-0 arányban megnyert.
Az eseményen kiosztott sajtóanyag szerint a Tiszaligeti Stadion 1974. december 4-i átadása után 1988. június 14-én ott rendezték a Magyar Népköztársasági Kupa döntőjét, amelyet a Békéscsaba Előre és a Budapesti Honvéd játszott. 2006. augusztus 19-én az FTC vendégjátékára (NB II-es meccsen) mintegy tízezer néző volt kíváncsi, ennél többen bajnoki mérkőzést nem tekintettek meg a stadionban. Az idő múlásával egyre rosszabb állapotba került a létesítmény, az átépítési munkálatok 2012 nyarán kezdődtek. 2012–13-ban került sor a stadion-centerpálya építésére és fűtésének kiépítésére, elkészült a stadion világítása, a transzformátorállomás, egy 24 négyzetméteres eredményjelző, megépült a külső kerítés is. 2013–14-ben elbontották az északi, keleti és déli lelátókat, 2014–15-ben a főépületet. Utóbbi helyére új főépület került, kialakították a belső parkolókat, és elbontották a nyugati lelátót is. 2015–16-ban kezdődött a lelátók építése, létesítettek egy termálkutat, és a hozzá kapcsolódó fűtési rendszereket is kialakították. A fűtést és a világítást zöldenergiával biztosítják. A munkálatok befejezése után a Tiszaligeti Stadion 3437 embert képes befogadni – írták.