A Fradi jegyárait még a Bayern-drukkerek is sokallnák

Az MTK-nál csökkentettek, de így is majdnem ők a legdrágábbak. NB I-es és európai összevetés.

Radványi Benedek
2017. 02. 18. 5:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miután múlt héten a jegyárak radikális csökkentéséről számolt be az MTK klubelnöke, Deutsch Tamás, utánanéztünk, a tavaszi idényt szombaton kezdő hazai élvonalhoz mérten tulajdonképpen mennyire kedvezőek az új árak, s hol milyen összegeket kell kifizetni az NB I-es találkozókért. Kiderült: az Új Hidegkuti Nándor Stadionba szóló eredeti, hajmeresztően magas, 4900-as alapárú belépő 1950 – illetve a létesítmény másik oldalán 2300 – forintra csökkentése is majdnem a legdrágábbat jelenti Magyarországon.

A Groupama Arénában egy Fradi-meccsre mindössze 50 forinttal többet, 2000-et kérnek el a legolcsóbb alapárú belépőért. Igaz, ez a kapu mögé, a B-középbe szóló, C kategóriás jegyár, a Videoton elleni jövő hétvégi bajnokin például 2300 forintba kerül majd a legolcsóbb belépő egy felnőttnek.

A legalacsonyabb árakkal Diósgyőrben kalkulálnak – azazhogy Mezőkövesden, hiszen a DVTK a stadionépítés miatt jelenleg itt játssza hazai bajnokijait, a kedvezményes árral a klubvezetés a miskolci szurkolók ötven kilométeres utazásához kíván hozzájárulni. Míg itt a kapu mögé 500 forintért is felülhet bárki, addig az MTK-nál a kombinált családi jegy esetében a 12–18 éves gyermeké kerül ennyibe. A Ferencvárosnál pedig a legalacsonyabb kategóriájú mérkőzésen

egy diáknak, nyugdíjasnak vagy kerekesszékesnek is legalább 1400 forintot le kell szurkolnia.

Természetesen ebben a statisztikában is kijön, hogy hazánk keleti, illetve nyugati felén élők, valamint a fővárosban dolgozók mit engedhetnek meg maguknak, ám még így is meglepő, hogy a grafikonunkon is megjelenített, teljes árú belépőket tartalmazó összevetésben a harmadik legtöbbet elkérő csapat a Haladás. Ráadásul a szombathelyi szurkolóknak stadionjuk építése miatt jelenleg Sopronba kell utazniuk, ahol legalább 1500 forintba kerül a belépő. (De aki vipjegyet vesz potom 25 ezerért, az korlátlanul ehet-ihat, s előkelő helyen parkolhat )

Ha már így belelendültünk, gondoltuk, érdemes Európában is körülnézni, és összevetni az átlagkereseteket a jegyárakkal. Csak a bajnoki címvédők körében kitűnik, hogy a Ferencváros kontinensszinten sem dolgozik alacsony árakkal. Bár azért nem Barcelona-szintű a díjszabás: a Camp Nouba csak a havi átlagkereset 2,6 százalékáért jutnak be a katalánok, de a

hazai 1,05 százalékos arány nemhogy a környező országokhoz, még a Bayern München árszabásához (0,75 százalék) képest is sok.

Sőt, a legolcsóbb Fradi-belépő – de nyugodtan mellétehetjük az MTK-ét is – ilyen összevetésben kétszer annyiba kerül, mint a legkedvezőbb bázeli. A svájciaknak az Európában legmagasabb, nettó 5020 eurónyi havi átlagkeresetüknek csupán a 0,47 százalékát kell kifizetniük egy meccsjegyért. Igaz, abból egy magyar diák már vesz egy éves bérletet Felcsútra

###HIRDETES2###

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.