Diego Costa nem hazudtolta meg magát, nyert az Atlético Madrid

A labdarúgó az első bajnokiján gólt szerzett, majd túlzott gólörömért kiállították.

2018. 01. 06. 14:45

Az Atlético Madrid két góllal nyert a vendég Getafe ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

Diego Costa visszatérését követően az első bajnokiján gólt szerzett, majd túlzott gólörömért megkapta a második sárga lapját, így a 68. percben kiállították.

Az Atlético Madrid sorozatban a nyolcadik hazai tétmeccsét nyerte meg a Getafe ellen, a gólkülönbsége 23-0.

A tabellán hátrébb álló Real Betis győzött a Sevilla ellen a forduló rangadóján.

A vendég Betis kétszer vezetett az első félidőben, a szünetben mégis döntetlen volt az állás.

A második játékrészben újra megszerezte a vezetést, sőt két perccel később növelte előnyét, de újabb két perc elteltével szépített a Sevilla. Ezzel ismét nyílttá vált a mérkőzés, végül azonban ismét a Betis volt eredményes egy kontratámadás végén a 96. percben.

A december végén kinevezett vezetőedző, Vincenzo Montella így vereséggel mutatkozott be bajnoki mérkőzésen a Sevilla kispadján.

20. Las Palmas 18 14-40 11

A 16. fordulóból a Leganés-Real Madrid mérkőzést utóbbi csapat klubvilágbajnoki szereplése miatt elhalasztották.