Pazar mérkőzésen rontotta el Mourinho Guardiola örömét

Felemás félidők, zseniális Pogba és 3-2-es United-győzelem a City otthonában.

MN
2018. 04. 07. 18:37

A hétközi Bajnokok Ligája-vereség (3-0 a Liverpool ellen) után a Manchester Cityre „vigasztalódásképp” városi rangadó várt. Az égszínkék együttes hazai pályán fogadta a Manchester Unitedot. A képlet egyszerű volt a kezdő sípszó előtt: ha Pep Guardiola csapata nyer, nemcsak három pontot szerez, de egyben a bajnoki trófea is az övé lesz.

Mi tagadás, a Manchester United megtette a szívességet, amit ilyenkor illik: területet adott a Citynek, amit a hazai csapat köszönt szépen, és 2-0-val zárta az első játékrészt. Mourinho pedig csak Sterlingnek köszönhette, hogy nem 4-0-s hátránnyal vonult be a szünetre eligazítást tartani.

Aztán a második félidőre nagyot fordult a kocka. Agresszívebb és támadásban többet mutató United jött ki a pályára, és alig tíz perc alatt Pogba duplája révén egyenlített. Guardiola ekkor már hiába próbálta visszaterelni a korábbi mederbe a játék menetét, sőt a Manchester United szerzett újabb gólt Smalling fejesével. Ezzel 3-2-re nyerve a városi rivális otthonában.

Mourinho tehát nem asszisztált a City bajnoki címének ünnepléséhez.