Visszautasította a vádakat Kovács László, s leszögezte, a Külügyminisztériumban történt személycserék szakmai döntések voltak. A külügyminiszter emellett közölte, külföldi tárgyalásain soha nem hozta szóba az előző kormányt, a bírálatokat külföldi tárgyalópartnerei fogalmazták meg.
Az ellenzékiek bírálták Juhász Ferenc honvédelmi miniszter kijelentését, miszerint Medgyessy Pétert azért fogadták az Egyesült Államokban, mert nem antiszemita, valamint Bársony András külügyi államtitkárt, amiért „cinkos összekacsintásról” beszélt az előző kormánynak az antiszemitizmushoz való viszonyulásáról szólva.
Kovács László a státustörvény szlovák elutasítását nem értékelte tragédiaként. Mint mondta, tovább fog folytatódni a szakértői egyeztetés, s később, a szlovákiai önkormányzati választások után legfelső szintű találkozó is lesz. A külügyminiszter reményét fejezte ki, hogy ekkor már meg fog változni Dzurinda véleménye a kérdésben.
Németh Zsolt, a külügyi bizottság fideszes elnöke megkérdezte a külügyminisztert, miért nyilatkozta a televíziónak, hogy a státustörvény úgyis rövid életű jogszabály lesz, hiszen Magyarország uniós csatlakozásával a státustörvényt valószínűleg érvényteleníteni kell, ahogy az a Magyar Nemzetben is megjelent.
Kovács László válaszában kijelentette, ő ilyet nem mondott, s úgy vélte, a Magyar Nemzet az ő nyilatkozatát saját elvei szerint „lefordította” olvasói számára. Ezzel szemben tegnapi lapszámunkban a külügyminiszter szavait az MTI tudósításának szó szerinti átvételével közöltük.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
