A szocialista párton belül felmerült, hogy a parlamenti arányoknak megfelelően az MSZP-nek és az SZDSZ-nek három-egy arányban kell a kuratóriumba jelölteket delegálni – mondta Újhelyi István (MSZP) lapunknak. Szerinte a kormánypártok közötti egyeztetésre a parlamenti menetrenddel párhuzamosan kerül sor. A politikus emlékeztetett arra: a médiatörvényben nem rögzítették: hogy a kuratóriumban milyen arányok érvényesüljenek a kormánypártokon és az ellenzéken belül. Újhelyi szerint a két párt megegyezik a kérdésről.
– Egyáltalán nem szükségszerű, hogy az MSZP egyeztessen a Magyar Televízió kuratóriumi elnökségének ügyében az SZDSZ-szel – mondta lapunknak tegnap Lendvai Ildikó (MSZP). A politikus szerint erre akkor lenne szükség, ha megváltozna a párt álláspontja. Erről azonban egyelőre szó sincs, szerinte az MSZP változatlanul két helyre tart igényt a rendelkezésére álló négyből. – Nem tervezünk egyeztetést a kérdésben, mert a két párt nem foglalkozik ezzel a témával – mondta el Pető Iván (SZDSZ). Szerinte a megválasztandó új televíziós elnökségi kuratórium koalíciós aránya nem fog megváltozni. A februárban esedékes új kuratóriumi választás után négy kormánypárti és négy ellenzéki delegáltnak kell dolgoznia a testületben.
***
Ladvánszky a jelölt? Ha a kormányfő és a köztársasági elnök Ladvánszky Györgyöt jelöli az Országos Rádió és Televízió Testület elnökének, a szocialisták támogatják őt – mondta Újhelyi István (MSZP) lapunknak. – Medgyessy Péternek fontosabb a kubai útja, mint az, hogy a testület működőképes legyen, ugyanis a Körmendy-Ékes Judit lemondatása után öt helyett csak négy delegált dolgozik, ami törvényellenes – mondta Szalai Annamária (Fidesz). A párt Ladvánszkyt alkalmatlannak tartja a posztra.
Putyin csak játszadozik Donald Trumppal?
