Az intézkedésre az idén január 1-jén életbe lépett új villamosenergia-törvény ad lehetőséget a szolgáltatónak. A Titász eddig nem élt a kikapcsolási joggal, mert új számlázási rendre tértek át, s ebben benne rejlett a tévedés lehetősége. Hétfőtől azonban beindult a drasztikus kintlévőség-csökkentő program: két nap alatt 225 fogyasztót kapcsoltak ki a szolgáltatásból, s továbbra is napi 100-115 nem fizető leválasztását tervezik. Az intézkedés leginkább a lakosságot sújtja, mert velük már nem tárgyalnak: ha a korábbi két felszólítás ellenére nem tudták rendezni tartozásaikat, akkor kizárják őket a fogyasztásból. A tartozás kiegyenlítése után újra kaphatnak áramot, ám a ki-be kapcsolás költségét meg kell fizetni. Horváth Béla tájékoztatása szerint a fogyasztók adóssága körülbelül hétszázmillió, a nagyvállalati tartozás 100 millió, a kisvállalati pedig csaknem 600 millió forint.
Az intézkedés hatásait enyhítendő a Titász a területén lévő 58 önkormányzatnak ajánlott fel adósságkezelő megállapodást. A debreceni közgyűlés 100 millió forintot különített el a lakosság közüzemi adósságainak enyhítésére. Amint azt Halász D. János alpolgármestertől megtudtuk, a szolgáltatókkal keretmegállapodást nem kötnek, ám ha valamelyik adós támogatást kap a várostól, akkor a hitelező, a fogyasztó és az önkormányzat háromoldalú megállapodást köt a tartozás rendezésére.
Berettyóújfaluban nincs előkészületben adósságkezelő rendelet – közölte Szeifert Ferenc polgármester. A város évente alig 200-300 ezer forintot fordít eseti elbírálás alapján közüzemi tartozások rendezésére. Nincs lakossági adósságkezelő alapja Hajdúböszörménynek sem. Csak szociális segélyt szoktak kiutalni e célra nagyon indokolt esetben – közölte Kövér László alpolgármester.
Újabb osztrák útzár lehetetleníti el a magyar ingázókat