Áram nélkül maradnak az adósok

Megkezdte hétfőn a hatvan napon túl tartozó fogyasztók kikapcsolását az áramszolgáltatásból a Titász Rt. A tiszántúli áramszolgáltató azért hozott ilyen drasztikus döntést, mert a notórius nem fizetők miatt – akiknek száma a vállalkozás hét megyéjében megközelíti a harmincezret – a cégnek kétmilliárd forintos két hónapon túli kintlévősége van – tájékoztatta lapunkat Horváth Béla, a Titász munkatársa.

2003. 07. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az intézkedésre az idén január 1-jén életbe lépett új villamosenergia-törvény ad lehetőséget a szolgáltatónak. A Titász eddig nem élt a kikapcsolási joggal, mert új számlázási rendre tértek át, s ebben benne rejlett a tévedés lehetősége. Hétfőtől azonban beindult a drasztikus kintlévőség-csökkentő program: két nap alatt 225 fogyasztót kapcsoltak ki a szolgáltatásból, s továbbra is napi 100-115 nem fizető leválasztását tervezik. Az intézkedés leginkább a lakosságot sújtja, mert velük már nem tárgyalnak: ha a korábbi két felszólítás ellenére nem tudták rendezni tartozásaikat, akkor kizárják őket a fogyasztásból. A tartozás kiegyenlítése után újra kaphatnak áramot, ám a ki-be kapcsolás költségét meg kell fizetni. Horváth Béla tájékoztatása szerint a fogyasztók adóssága körülbelül hétszázmillió, a nagyvállalati tartozás 100 millió, a kisvállalati pedig csaknem 600 millió forint.

Az intézkedés hatásait enyhítendő a Titász a területén lévő 58 önkormányzatnak ajánlott fel adósságkezelő megállapodást. A debreceni közgyűlés 100 millió forintot különített el a lakosság közüzemi adósságainak enyhítésére. Amint azt Halász D. János alpolgármestertől megtudtuk, a szolgáltatókkal keretmegállapodást nem kötnek, ám ha valamelyik adós támogatást kap a várostól, akkor a hitelező, a fogyasztó és az önkormányzat háromoldalú megállapodást köt a tartozás rendezésére.

Berettyóújfaluban nincs előkészületben adósságkezelő rendelet – közölte Szeifert Ferenc polgármester. A város évente alig 200-300 ezer forintot fordít eseti elbírálás alapján közüzemi tartozások rendezésére. Nincs lakossági adósságkezelő alapja Hajdúböszörménynek sem. Csak szociális segélyt szoktak kiutalni e célra nagyon indokolt esetben – közölte Kövér László alpolgármester.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.