Összehangolt támadást indít az Oktatási Minisztérium az ezeréves magyar iskola és annak nemzetmegtartó értékrendje ellen – vélekedett Lezsák Sándor, az MDF alelnöke a párt pedagógus kollégiumának szombati ülése után tartott sajtótájékoztatón. Mint fogalmazott, Hiller István korábbi politikai államtitkár távozását követően az SZDSZ erőszakos kísérletet tesz az oktatási tárca totális átvételére, a neoliberális szemlélet átültetésére a pedagógiai gyakorlatba, amely már Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban is csődöt mondott.
Lezsák kifejtette: az MDF számára elfogadhatatlan, hogy a Nemzeti alaptanterv 2003 neoliberális szemléletet erőltet a pedagógustársadalomra, amely parttalan pedagógiai kísérletezés színterévé sülylyesztheti le az oktatási intézményeket. A tárca – kifogásolta – lakossági szolgáltatásnak tekinti az oktatás intézményrendszerét. Ezt Lezsák szerint jól bizonyítja az állami tulajdonban is nyereségesen gazdálkodó, a tankönyvárat megfizethető szinten tartó Nemzeti Tankönyvkiadó tervbe vett privatizációja. Utalt arra: törvénymódosító javaslattal tiltakozik ez ellen az ellenzéki párt.
Az MDF alelnöke és Dobos Krisztina, a demokrata fórum pedagógus kollégiumának vezetője a párt iskolavédelmi programját ismertetve kijelentette: számba veszik a „nyereségvágyból” bezárásra ítélt vagy veszélyeztetett óvodákat és iskolákat, felmérik ezek megtartásának, illetve fejlesztésének lehetőségét. Elhangzott: az általuk szétziláltnak minősített közoktatási törvény felülvizsgálata során mindent megtesznek egyebek mellett a hagyományos 8 + 4-es iskolarendszer megerősítése érdekében, az egységes nemzeti alapműveltség meghatározásáért, és a hosszabb ideje nyugalomba vonult pedagógusok nyugdíjának méltányos rendezéséért.

Vége van! Nem kicsit, nagyon! – Gyurcsány Ferenc tündöklése és bukása