Sportolók, újságírók, űrhajósok, híres emberek kevésbé híres gyermekei – ők mind-mind egyet akartak: egy képviselői helyet az Európai Parlamentben. Mindez azonban csak keveseknek sikerült. Közéjük tartozik Peter Stastny volt szlovák jégkorongozó, aki a Mikulás Dzurinda kormányfő vezette Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió (SDKÚ) listáját vezette, és be is került a parlamentbe. Stastny ezzel frakciótársa lesz Ari Vatanen volt finn autóversenyzőnek, aki a francia Népi Mozgalom Uniója (UMP) párt színeiben jutott be a parlamentbe. Nem ők voltak az egyedüli sportolók, akik a strasbourgi törvényhozás bevételére készültek, hiszen a lengyel listákon könnyűatléta, focista, cselgáncsozó és autóversenyző is szerepelt, igaz, kevés sikerrel.
Az utóbbi hetekben-hónapokban a legnagyobb feltűnést kétségkívül Dolly Buster jelöltsége keltette. Az egykori pornócsillag független jelöltként indult a cseh megmérettetésen, ám Független Kezdeményezés nevű pártja mindössze 16 762 szavazatot kapott, ami 0,71 százalékos eredményt jelent. A cseheknek azonban mégis lesz „híres emberük” az EP-ben, hiszen Vladimir Remek személyében a cseh kommunisták egy igazi űrhajóst küldhettek a strasbourgi törvényhozásba. Az űrutazás ugyanakkor nem jelent automatikus EP-képviselői helyet: lengyel űrhajóstársa, Miroslaw Hermaszewski ugyanis elbukott a szavazáson. A lengyel listák egyébként nem szűkölködtek színes személyiségekben, így a kormányzó Baloldali Demokratikus Szövetség színeiben megmérettette magát Sebastian Florek, a Big Brother korábbi csillaga is, igaz, nem sok eredménnyel. Mint ahogy nem került be a parlamentbe a közkedvelt egykori lengyel elnök, Lech Walesa fia, Jaroslaw sem, aki függetlenként indult neki a voksolásnak.
Sikerrel vette azonban az akadályokat Alessandra Mussolini, a néhai olasz diktátor unokája, aki szélsőjobboldali töredékpártok két hónappal ezelőtt alapított szövetsége, a „Szociális Alternatíva” élén a vártnál kétszerte több (1,2 százalék) szavazatot összegyűjtve átlépte a bekerüléshez szükséges küszöböt.

Kémbotrány: a szakértő szerint az akciót az ukrán titkosszolgálat politikai megrendelésre hajtotta végre