Mindeddig egyetlen magyar teniszező, Taróczy Balázs nyert angol nyílt nemzetközi bajnokságot (1985-ben férfi párosban a svájci Heinz Günthardt oldalán), s mivel a juniorok között bő két hete Párizsban duplázó Szávay Ágnes újra korosztályában indul, reménykedhetünk újabb sikerben. A felnőtteknél persze más a helyzet, ott az volt a tét, hogy egyáltalán léphet-e honfitársunk Wimbledon legendás gyepére a főtábla küzdelmei során. Nagyon úgy nézett ki, hogy nem, hat hölgyünk közül csak Czink Melinda jutott el a női selejtező 3. köréig, s ott ő is kikapott. Aztán szombaton kiderült, hogy az argentin Paola Suarez megsérült, így a világranglistán 133. Czink szerencsés vesztesként mégis ott lehet a 128 között. Ahol rögtön egy nagyágyúval, a 3. kiemelt, tavaly és 2002-ben elődöntős francia Amelie Mauresmóval kezd az 1-es pálya második mérkőzésén. Ha nyer, világszenzáció, ha veszít, még úgy is keres 7560 fontot, azaz csaknem hárommillió forintot… Mindenesetre nem szakad meg a széria, zsinórban 27. alkalommal is lesz magyar teniszező Grand Slam-torna főtábláján.
Mauresmóval már el is kezdtük a női egyes esélyeseinek felsorolását, s folytatjuk két belga ászszal, az idei Roland Garrost megnyerő Justine Henin-Hardenne-nal és az eastbourne-i füves előversenyen első Kim Clijstersszel. A címvédő orosz Marija Sarapova és a tavalyelőtt győztes amerikai Serena Williams is esélyes, no meg az 1. kiemelt, világranglista-vezető Lindsay Davenport.
A férfiaknál a címvédő, világelső Roger Federer számít a fő favoritnak. A svájci csillag mellett már csak egy korábbi bajnok teniszezik majd Wimbledonban, az ausztrál Lleyton Hewitt (2002). A harmadik az amerikai Andre Agassi (1992) lett volna, ám a tengerentúli klasszis sérülésére hivatkozva lemondta a szereplést. Federer imponáló hónapokat tudhat maga mögött: egy hete sorozatban harmadszor nyerte meg a hallei viadalt, s ezzel idei 7., pályafutása 29. egyéni ATP-tornagyőzelménél tart. Most majd talán megszoríthatja őt melbourne-i elődöntőbeli orosz legyőzője, Marat Szafin vagy éppen Andy Roddick. Az amerikai az idén 38 meccséből mindössze hetet veszített el, három tornán lett első, legutóbb a Queen’s Club zöld füvén. Agassin kívül hiányzik a menők közül az argentin Gaston Gaudio és Guillermo Canas, valamint a spanyol Carlos Moyá, igaz, ők eddig is jobbára csak salakon vitézkedtek. Rafael Nadal, a Roland Garros idei bajnoka párizsi győzelmével 24 meccset nyert meg sorozatban, aztán két hete (füvön) már az első fordulóban kikapott az ismeretlen német Waskétól. Valami azt súgja, ez nem a spanyol tinédzser versenye lesz.
Az angolok reményeit, mint az utóbbi években mindig, továbbra is Tim Henman és Greg Rusedski testesíti meg, de a Fred Perry 1936-os sikere után következő újabb brit diadalra vélhetőleg még várni kell. A múlt heti előversenyeket (S’-Hertogenbosch, Nottingham) megnyerő horvát Mario Ancic, illetve a francia Richard Gasquet is szerezhet némi meglepetést.
A wimbledoni torna összdíjazása az 1877-es kezdetek óta először átlépte a tízmillió fontot (380 millió forint), de tartja magát az a trend, hogy a férfiak többet kapnak, mint a hölgyek, az egyéni győztes például most 630, illetve 600 ezer fontot.

Horror kempingezés közben: maszkos, késekkel felfegyverzett társaság várta a túrázókat sátraiknál