EKB: jövőre kamatemelés?

Hírösszefoglaló
2005. 08. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Központi Bank várhatóan majd csak 2006 második negyedében emeli az irányadó bankkamatot azzal párhuzamosan, hogy a gazdasági élénkülésről megalapozott információkkal rendelkezik – derül ki a Reuters által megkérdezett szakértők véleményéből.
A heti rendszerességgel összegzett véleményekből kitűnik, hogy – mind a hatvan megkérdezett szakértő szerint – az EKB szeptember 1-jei kamatdöntő tanácskozásán 2,0 százalékponton fogja hagyni az irányadó kamatszintjét. A megkérdezett 51 szakértőből 50-en prognosztizálják azt, hogy a következő kamatdöntés emelés lesz, 2006 második negyedében 2,25 százalékra, majd az év vége felé 2,5 százalékra drágítják a hitelek árát – írta az MTI–Eco.
Az eurózóna elmúlt évi mérsékelt gazdasági növekedése, a célinflációt meghaladó árdrágulási üteme ellenére az EKB hosszú ideig nem fog változtatni az irányadó kamatokon – mondják, hozzátéve, hogy a növekedést és az inflációs célt is veszélyeztető olajárdrágulás fontos mérlegelési szempont lesz az EKB számára. A legutóbbi, az eurózóna gazdasági növekedésének gyorsulására utaló jelzőszámok biztatóak.

Itthon vágás. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn 0,50 százalékkal, 6,25 százalékra mérsékelte az irányadó kamatszintet. A magyar jegybank elnöke, Járai Zsigmond jelezte, hogy a monetáris tanács többsége javasolta az 50 bázispontos kamatcsökkentést. A jegybankelnök a csökkentés indokai közül három tényezőt emelt ki: a kedvező külgazdasági környezetet, a csökkenő magyarországi inflációt és a hazai gazdasági helyzetet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.