Gyengült a BUX

Mérsékelt gyengüléssel zárta a hét utolsó napján a kereskedést a Budapesti Értéktőzsde fő indexe. Igen alacsony forgalomban a BUX 20 858,50 pontra ereszkedett. A nyugat-európai börzék főbb mutatói változó képet mutattak: míg Frankfurtban gyengülést, Londonban erősödést jeleztek. A tengerentúlon a vártnál jobb foglalkoztatási adatok felerősítették az inflációs félelmeket, s így a Wall Street is veszteséggel kezdett.

Dénes Zoltán
2005. 08. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Iránymutató események nélkül megmaradt a bizonytalan hangulat a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX a minimális 3,64 pontos nyitást követően a délutáni kereskedésben tovább csökkent, s végül előző napi szintjéhez képest 143,38 ponttal alacsonyabban, 20 858,50 ponton zárt. A nagyon alacsony, 6,3 milliárd forintos forgalomból látható, hogy a befektetők még kivárnak. Az elemzők szerint ugyanakkor a következő napokban akár újra megjelenhetnek a vásárlók a piacon, amitől az index emelkedését várják. A vezető papírok kivétel nélkül gyengüléssel zártak. A legnagyobb, 2,3 milliárdos forgalmat a Mol-papírokkal bonyolították le, ami a részvény kurzusában 0,5 százalékos, vagyis kereken százforintos gyengülést eredményezett. A portfolio.hu on-line lapnak nyilatkozva Tordai Péter, a K&H Equities vezető elemzője elmondta: az olajcég 78,9 milliárd forintos üzemi eredményt publikálhat a második negyedévről, ami 7,1 százalékos növekedésnek felel meg. Az elemző fenntartotta vételi várakozását.
A hét utolsó napján a legnagyobb esést az OTP szenvedte el, igaz, alig 1,7 milliárdos forgalomban. A bankpapír 1,1 százalékkal alacsonyabban, 7720 forinton fejezte be a kereskedést. Az MTelekom 0,2 százalékkal 915 forintra, a Richter pedig 0,4 százalékkal 30 820 forintra ereszkedett. A kisebb papírok közül félmilliárd forintos érdeklődés mellett, 1,9 százalékkal 1585 forintra erősödött a Graphisoft. Csökkent viszont négy százalékkal 362 forintra a Fotex, 1,6 százalékkal 2529 forintra a BorsodChem és 0,6 százalékkal 1580-ra az FHB. A Bumix midcap index 0,6 százalékkal csúszott lefelé 1776 pontra.
A bankközi devizapiacon tegnap sem volt számottevő elmozdulás a forint/euró árfolyamban. A kereskedés során tegnap is 244 forint körül ingadozott az euró árfolyama. Az eurót napközben 243,95–244,15 forintért jegyezték. A forint így 13,60 százalékra javult a +/– 15 százalékos intervenciós sáv erős oldalán. A vártnál jobb amerikai makroadatok nyomán a dollár a reggeli 197,20 forintos szintről délutánra 198 forint fölé erősödött.
Az európai indexek nyitás után estek, zárásra viszont a londoni FTSE–100-as vissza tudta magát küzdeni a pozitív oldalra. A német DAX–30 viszont 0,8 százalékos mínusszal zárt. A frankfurti piacon a legjobban a ProSiebenSat.1 szerepelt. Kurzusa 0,6 százalékot javult azt követően, hogy a Springer kiadó bejelentette, 4,4 milliárd dollárért felvásárolja.
A vártnál jobb amerikai munkanélküliségi adatok nyomán egyes szakértők emelkedésre, mások pedig csökkenésre számítottak a tengerentúli börzéken. Végül az utóbbi következett be.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.