Újból nekifutott a Budapesti Értéktőzsde mutatója a 21 ezer pontos szintnek, napközben ugyan át is lépte a határvonalat, de a délután folyamán nem tudott kialakulni határozott konszenzus. A BUX végül az utolsó pillanatokban érkező vételi megbízásoknak köszönhetően 245,93 ponttal emelkedve zárt. Nemcsak az index erősödése, hanem a forgalom 13,3 milliárd forintra történő bővülése is optimizmusra adott okot. Régen nem látott mértékben drágult az amúgy alulértékeltnek titulált MTelekom, a távközlési papírok 31 forinttal erősödtek, de napközben 44 forintnyi emelkedést is fel tudtak mutatni. Az MTelekom részvényeinek komolyabb drágulását az indukálta, hogy a Merrill Lynch 1190 forintra emelte a magyar távközlési cég részvényeinek célárát, ezt 12 hónapos időintervallumon belülre jósolta, mivel akár 80 forintos részvényenkénti osztalék is várható a Magyar Telekomtól. Drágult még a vezető részvények közül az OTP, a Mol és a Richter, a banki részvények 1,12, az olajipariak 0,86, a gyógyszergyáriak 0,06 százalékkal értékelődtek fel. Javulóban volt még az Egis és az FHB, de fokozott figyelmet kapott a Rába is. A győri cég részvényeinek többnapos drágulása mögött olyan okok szerepelnek, hogy a társaság az elmúlt negyedévben tovább javított helyzetén.
A nagy nemzetközi tőkepiacokon is optimista hangulatú kereskedés zajlott, bár az európai parketteken csupán enyhe javulások történtek.
RészvényCsere. A NABI Autóbusz-ipari Rt. által kibocsátott, dematerializált úton előállított, 1000 forint névértékű törzsrészvények dematerializált, 112 forint névértékű törzsrészvényekre történő cseréje szeptember 2-án realizálódik.

Felismeri ezeket a retró reklámszlogeneket? A legtöbben csak tippelnek!