Megint cél a Hold

MN-összeállítás
2005. 08. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hold körüli pályára küldenek a kínaiak 2007-ben egy űrhajót, amelynek egyelőre nem lesz utasa. A kínai űrkutatás vezetőitől származó információk szerint a későbbiekben a Hold felszínére is leszállnak majd a szondáik, amelyeket felszerelnek több, a tudományos kutatást szolgáló műszerrel.
Eközben az Egyesült Államokban, amely Bush elnök terveinek megfelelően már a Mars-expedíciókat szolgáló állandó bázis létrehozását tervezi égi kísérőnkön, a kínai bejelentéssel csaknem azonos időben felrobbantották azt az 540 méter magas acélszerkezetet, ahonnan a hatvanas években útnak indultak az első amerikai holdhajók – adta hírül az AP. A légierő Cape Canaveralben lévő bázisán álló torony tanúja volt a holdfelszín csaknem száz százalékát feltérképező, a későbbi Apolló űrhajóknak megfelelő leszállási helyet kereső szerkezetek fellövésének. Mára azonban már annyira megviselte az idő, hogy környezetszennyező alkotmánynak minősült, ezért csaknem nyolcszáz kilogramm dinamit segítségével ledöntötték.
Az orosz űrkutatási ügynökség, a Roszkozmosz a Holdat egyelőre csak eszköznek tekinti ahhoz, hogy apadó bevételeit növelje. Az amerikai Space Adventures vállalattal közösen Hold körüli utazásokat ajánlanak gazdag kalandoroknak kétmilliárd forintnak megfelelő dollárért.
A Szojuz űrhajókon pedig tíznapostól háromhetesig terjedő űrnyaralást kínálnak, alternatív programként a Nemzetközi Űrállomás is meglátogatható. A 2008-ban induló holdturizmus résztvevőnként százmillió dollár (húszmilliárd forint) bevételt is hozhat a szervezőknek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.