Csúcson zárt a BUX

Rövid kezdeti bizonytalankodás után meredeken felfelé indult a Budapesti Értéktőzsde fő indexe. A javulás elsősorban az OTP, a Mol és a Richter részvényeinek köszönhető, a hangulatot a nemzetközi környezet is fokozta. A jelentősebb európai mutatók nyereségeket könyvelhettek el, amiben főként a vártnál jobb vállalati gyorsjelentések játszották a főszerepet.

Dénes Zoltán
2005. 11. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több mint kétszáz pontos előnnyel nyitott tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, s átmeneti gyengélkedés után ismét meredeken felfelé indult. Az első megtorpanás a 21 600 pontos szintnél következett be, ekkor a mutató rövid ideig lefelé vette az útját. Az index később ismét megrohamozta e magaslatot, s több próbálkozás után, a hajrában végül sikerült felülkerekednie a lélektaninak bizonyuló határon. Ezzel a BUX több mint 26,8 milliárdos forgalomban napi csúcsán, az előző napi zárójához képest 2,36 százalékkal magasabban, 21 675,42 ponton fejezte be a kereskedést. A nemzetközi piacokon eluralkodott kedvező hangulat, illetve a gyorsjelentések előtti várakozások egyaránt kedvezően hatottak a papírok árfolyamára.
A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével drágulással fejezték be a kereskedést. A nap főszereplője ezúttal is az OTP lett. A pénzintézettől a befektetők újabb meglepetéseket remélnek a harmadik negyedévi gyorsjelentésével kapcsolatban. A bankpapír több mint 10 milliárdos forgalomban 3,5 százalékkal, 7945 forintra drágult. Hasonló forgalomban 2,7 százalékkal 20 515 forintra javult a Mol. A szerdai 3,8 százalékos erősödését követően tegnap újabb két százalékot hízott a Richter, s papírjaival a nap végén már 36 005 forinton kereskedtek. A napközben folyamatosan a veszteséges oldalon kullogó Magyar Telekom végül előző napi szintjén, 999 forinton zárt.
A kisebb papírok közül a Pannonváltó négymilliós forgalomban 13,4 százalékkal 570 forintra erősödött. Több mint egymilliárdos forgalomban 3,4 százalékos javulást tudott elérni a BorsodChem. A társaságot tegnap az Erste Bank elemzője 3000 forintos célárfolyamon ajánlotta vételre. Drágult még három százalékkal, 17 300 forintra a Démász, 1,8 százalékkal, 580 forintra a Synergon és 0,5 százalékkal, 18 500 forintra az Egis.
Folytatódott a forint mérsékelt erősödése is a bankközi devizapiacon. Az eurót már nyitáskor 70 fillérrel gyengébben jegyezték a szerdai 250,20–250,40 forintos árfolyamnál. Délután az euró jegyzése már 248–248,52 forintos sávban zajlott, ami az előző naphoz képest csaknem kétforintos erősödésnek felel meg.
A kedvező céges hírek nyomán a főbb nyugat-európai piacok is emelkedést produkáltak. A londoni FTSE–100 index 0,8 százalékkal, a párizsi CAC–40 pedig 1,5 százalékkal emelkedett. A frankfurti DAX– 30 ismét átlépte az ötezer pontot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.