1990
Glatz Ferenc művelődési miniszter visszavonta az érettségi tételek egy részét, s köszönetet mondott a „problémához segítő szándékkal közeledő sajtónak”. · Türelem helyett türelmetlenségre van szükség, hiszen 43 évig az unalom, a szürkeség, az igazságtalanság és a kontraszelekció uralkodott ebben az országban – mondta Tamás Gáspár Miklós országgyűlési képviselő. Hozzátette: az SZDSZ-es képviselők javasolják, államosítsák az MSZP vagyonát. · Az SZDSZ az ország első pártja szeretne lenni, és csak nemzeti érdekből vagy kényszerből hajlandó koalícióra lépni az MDF-fel – adta tudtul Tölgyessy Péter ügyvivő. · Magyar Bálint közölte: az SZDSZ potenciális kormányfőnek Kis Jánost, Tölgyessy Pétert vagy Pető Ivánt tudja elképzelni.
1994
Szűrös Mátyás bejelentette: lemond az MSZP országos listáján való szereplésről, helyébe Bihari Mihály politológust ajánlja, egyúttal szorgalmazza Annus József előkelőbb pozícióját. · Az Európai Unió külügyminiszteri tanácsának soros elnöke Brüsszelben közölte, Magyarország március 7–8-án készül benyújtani csatlakozási kérelmét az unióhoz. Kovács László (MSZP) a Népszabadságnak: „Külföldön járva több helyen is érdeklődtem a fogadó országok politikusainak véleményéről, és bár nem utasították el az ötletet, de különösebben nem is támogatták azt. (…) Jó volna elkerülni azt a látszatot, hogy a kormány a választások előtt kampánymegfontolásokból siet egy olyan lépést megtenni, ami jelenleg lényegében nem időszerű.”
1998
A befolyással való üzérkedéssel vádolt Boldvai László szocialista országgyűlési képviselő – aki tagadta bűnösségét – nem kívánt vallomást tenni a Tocsik-perben. A bíróság március végére tanúként kívánja beidézni Suchman Tamás egykori privatizációs minisztert és Kocsis Istvánt, az ÁPV Rt. volt vezérigazgató-helyettesét – írta a Népszabadság. A lap felidézte, hogy a bíró ismertette azokat a telefonhívás-listákat, amelyekből kitűnt: Tocsik Márta – aki 804 millió forint sikerdíjat vett fel – telefonkapcsolatban állt Boldvai László szocialista pénztárnokkal. Ismertették a Budai György titkárának asztali naptárán lévő, lefestett bejegyzést is, ahol május 23-nál a következő szerepel: „Boldvai, Tocsik tal. Bajor sarok.”
2002
A kollektív bűnösségnek nincs jövője a XXI. században – mondta Orbán Viktor a benesi dekrétumokról. A miniszterelnök kifejtette: a dekrétumokban lefektetett kollektív bűnösség gondolata testidegen az európai egyesülés eszméjétől. „A magyar kormány álláspontja világos, mi mindig mindenhol az emberi méltóság oldalán álltunk, akkor is, ha ez közvetlenül érint bennünket, és akkor is, ha nem” – fogalmazott Orbán. · Kormányra kerülése estén az MSZP valószínűleg nem folytatná azt a pert, amelyet a magyar állam nevében az Ifjúsági és Sportminisztérium, valamint a Kincstári Vagyoni Igazgatóság indított a csillebérci ifjúsági tábor tulajdonjogának rendezéséért – ígérte Medgyessy Péter, a szocialisták miniszterelnök-jelöltje.

Senki sincs felkészülve az előttünk álló időjárásra