1990 Az MDF, a kisgazdapárt és a KDNP vezetése megállapodott abban, hogy a választások második fordulójára választási szövetséget kötnek. · Kirobbant az MSZP–Springer-ügy: kiderült, tárgyalt a Békés Megyei Népújság igazgatójával, Árpási Zoltánnal, MSZP-s képviselőjelölttel az Axel Springer Budapest Kft. Bayer József, a Springer magyarországi igazgatója közölte: a cég nem az MSZP-től kívánja átvenni a megyei lapokat, hanem mindenhol új újságot indítana. Fabriczky András, az MSZP gazdasági hivatalának vezetője a Magyar Nemzetnek elmondta: az MSZP tárgyal a Springerrel, de más cégek is érdeklődnek a lapok iránt. Nagy Imre, az MSZP elnökségi tagja ugyanakkor cáfolta, hogy az MSZP tulajdonában lévő 10 megyei újság eladásáról tárgyalnának.
1994 Jánosi György, az MSZP alelnöke bejelentette: Horn Gyula pártelnök a húsvét alkalmából levélben fordult a magyarországi egyházakhoz, amelyben kifejtette, hogy a párt kész a kompromisszumokra és az együttműködésre velük, egyúttal békejobbot nyújt nekik. A politikus hangsúlyozta, az egyházak mellett a baloldal is érdekelt abban, hogy a legelesettebbek támogatást kapjanak, és a modernizáció terheit arányosan viselje a társadalom. Ha kormányzati szerephez jut az MSZP – közölte Jánosi György –, végrehajtja az egyházi ingatlanok visszaadására vonatkozó törvényt, és semmilyen formában nem kívánja korlátozni az iskolákban a hitoktatást. · A Fenyő János tulajdonában levő Vicóé lett a 220 ezres példányszámú Vasárnapi Hírek című hetilap kiadói joga.
1998 A szekszárdi húsosok tüntettek az MSZOSZ budapesti székháza előtt, mivel úgy vélték, az MSZP közeli szakszervezeti tömörülés cserbenhagyta őket. · A Magyar Bálint vezette művelődési minisztérium tevékenysége miatt az Alkotmánybírósághoz fordul a közgyűjteményi dolgozók szakszervezetének elnöke, Vadász János. · Csehák Judit abszolút kudarcnak minősítette az MSZP alelnöki posztján eltöltött két évét – mondta a politikus a Népszabadságnak. Szerinte a Tocsik-ügy volt a vízválasztó. „Úgy kezelték az ügyet, mintha az nem érintette volna magát az MSZP-t. Ráadásul azóta is voltak hasonló ügyek, amelyek nem fordulhattak volna elő”, de neveket nem említett Csehák, mivel nem akart sajtóperbe keveredni „ezekkel a fickókkal”.
2002 Medgyessy Péter szocialista miniszterelnök-jelölt szerint az MSZP választási győzelme esetén nem lesz boszorkányüldözés. Ugyanakkor változtatás szükséges az ÁPV Rt. és a Magyar Fejlesztési Bank vezetésében. Az MSZP kormányfőjelöltje közölte, egy új gazdaságfejlesztési minisztérium felállítását tervezik, amelynek vezetésében számít Nagy Sándor szocialista frakcióvezetőre is. (Ismeretes: Nagy Sándor neve két alkalommal is felmerült miniszterjelöltként a Horn-kormány idején, de az SZDSZ mindig megakadályozta a politikus kinevezését.) Medgyessy azt is közölte, Lamperth Mónikát a belügyi, Szili Katalint a környezetvédelmi, Csabai Lászlónét pedig az újonnan felállítandó önkormányzati-településügyi tárca élére szánja.

Orbán Viktor: Ezért indulnak lejárató akciók Magyarország ellen