Az izraeli függetlenség és közel-keleti dominancia letéteményese, az izraeli légierő (IDF-AF) számára az 1981 június 7-én kora este végrehajtott akció rutinműveletnek számított, noha előkészítése – főként annak titkosszolgálati aspektusai – kétségtelenül figyelemre méltóak. A megelőző csapás doktrínájának alkalmazása sem jelentett számukra újdonságot: az 1967-es, úgynevezett hatnapos háború nyitányaként az IDF-AF a földön pusztította el az arab légierőket, amelyeket javarészt a Szovjetunió támogatásával hoztak létre az Izrael létét el nem ismerő iszlám országok. Az Opera hadműveletet mindössze nyolc olyan új F–16-os vadászbombázó hajtotta végre, amelyet Izrael alig egy éve vásárolt az Egyesült Államoktól – a sors fintora, hogy a gépeket eredetileg az iráni légierőnek szánták, ám az iszlám forradalom miatt megváltozott felállásban azokat végül az IDF-AF (héberül Hey’l Ha’avir) kapta meg. A pilóták felkészülése több hónapig tartott, a feladatra gépenként két egytonnás, irányítás nélküli bombát használtak. Szakértők szerint az akció legfőbb kockázata nem is magában a bombázásban vagy az iraki ellenállásban nyilvánult meg, hanem abban, hogy a gépeknek hatósugaruk szélén kellett támadniuk. Hogy elegendő legyen az üzemanyaguk a visszaútra, az akkor még Izrael kezén lévő Sínai-félsziget déli részén lévő Etzion repülőtérről indultak útnak a nehéz póttartályokkal is terhelt gépek, átvágva a jordán és a szaúdi légtéren, alacsonyan (30 méteren), a radarok érzékelési szintje alatt. Csak Bagdadban, a francia segítséggel épülő, fűtőanyaggal akkor még fel nem töltött Oszirak erőműnél, az úgynevezett Tuvaita kutatókomplexumnál emelkedtek kétezer méteres magasságba, ahonnan zuhanásból támadtak: 16 késleltetett bombájukból kettő nem robbant fel, kettő célt tévesztett – ez utóbbiakat furcsamód az az Iftah Spector oldotta ki, aki a libanoni háborúban a légierő második legnagyobb ásza lett. A támadásban részt vett Ilan Ramon is, aki 2003-ban az első izraeli űrhajósként és a Columbia űrsikló tragédiájának egyik mártírjaként vált ismertté. A BBC interjút készített négy, az akcióban repülő pilótával, de biztonsági okokból csak Zeev Rávz parancsnok vállalta személyazonosságát. A brit közszolgálati médium társait A, B és C pilótaként azonosította.
A bombák lerombolták az épülő iraki komplexum vasbeton kupoláját, ám este lévén mindössze egy francia tanácsadó és az őrség tíz tagja vesztette életét.
Megfigyelők arra emlékeztetnek, hogy máig nem tisztázott: Irakban már a csapás idején lendületet vett az atomfegyverprogram, vagy csak Izrael lépése késztette Szaddám Huszeint annak felgyorsítására. Kutatók arra is felhívják a figyelmet, hogy az iraki elnök, bár rendelkezett vegyi fegyverekkel, azokat csak olyan ellenfél (Irán és belső ellenségek) ellen vetette be, amelyek nem tudtak tömegpusztító fegyverekkel válaszolni.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról