Összesen hatvannégy év fegyházbüntetést szabott ki tegnap jogerős ítéletében bűnszervezet tagjaként elkövetett bűncselekmények miatt a kecskeméti maffiaper néven elhíresült ügy vádlottjaira a Szegedi Ítélőtábla. Az ítélethirdetés rendkívüli biztonsági intézkedések közepette zajlott, a bíróság környékét a rendőrség lezárta, a tárgyalótermet felfegyverzett, símaszkos kommandósok biztosították.
A Maráz Vilmosné vezette büntetőtanács az elsőrendű vádlottat, Radnai Lászlót emberölés előkészületének bűntette és fegyvercsempészetre felbujtás, valamint bűnszervezetben elkövetett bűncselekmények miatt 12 év fegyházra ítélte, s tíz évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. A másodrendű vádlottat, Mészáros Pétert emberölés előkészületének bűntettében és folytatólagosan elkövetett fegyvercsempészés bűntettében mint bűnsegédet mondták ki bűnösnek, s ezért bűnszervezetben elkövetett bűncselekmények miatt 10 év fegyházbüntetést kapott. A harmadrendű vádlottra, Csüllög Zsigmondra bűnszervezetben elkövetett emberölés előkészületének bűntette miatt öt év fegyházbüntetést szabtak ki. A további öt vádlottat – Ferencsik Attilát, Molnár Miklós Richárdot, a szerb nemzetiségű Nemet Endrigót, Zöldi Imrét és Ábrahám Zsoltot – öttől tíz évig terjedő fegyházbüntetéssel sújtotta az ítélőtábla. Utóbbi két vádlott esetében a táblabíróság két-két évvel enyhítette az elsőfokú büntetést, a kilencedrendű vádlott, G. Nándor felmentő ítéletét pedig helybenhagyta. Mivel az érintettek bűnszervezetben követték el tetteiket, nem bocsáthatók feltételesen szabadlábra.
Maráz Vilmosné az ítélet indoklásakor kifejtette: bár a táblabíróság megállapított az elsőfokú perben néhány kisebb eljárásjogi hibát, ezek nem voltak olyan súlyúak, hogy az ítéletet érdemi felülbírálatra alkalmatlanná tették volna. Az első fokon eljáró Bács-Kiskun Megyei Bíróság határozatát – amely széles körű bizonyítás után született – elsősorban az együttműködő tanúk vallomására alapozta, de csak akkor, ha azokat más bizonyítékok is alátámasztották. Az ítélőtábla büntetőtanácsa az első fokon kiszabott büntetéseket inkább enyhének, mint súlyosnak találta, de az ítélet nem volt annyira enyhe, hogy súlyosbításra szükség lenne – mondta a tanácsvezető bíró.
Ay ítélet szerint az elsőrendű vádlott a kilencvenes évek közepétől bűnszervezetet irányított. A csoport vezetői – az első-, másod-, harmad-, negyed- és ötödrendű vádlott – megegyeztek abban, hogy egyik riválisukat, T. Tibort külföldiekkel megöletik. Fel is vették a kapcsolatot a bérgyilkosokkal, akik motorkerékpárt és lőfegyvereket kértek. Ezek beszerzéséről Radnai László döntött, több más vádlott pedig részt vett a műveletben. A társaság több tagját akkor fogták el a rendőrök 2004 nyarán egy kecskeméti benzinkútnál, amikor éppen fegyvereket szállítottak.

Orbán Viktor lerántotta a leplet a baloldal legújabb tervéről – videó