Újabb feljelentés a hazugságok miatt

Büntetőfeljelentést tettek magánszemélyek ismeretlen tettesek ellen a Legfőbb Ügyészségen a kormányfő májusi, a balatonőszödi zárt MSZP-frakcióülésen elhangzott beszédében lévő információk alapján. A szeptember 22-én kelt beadvány szerint ez megalapozza a választás rendje elleni bűncselekményt, a közérdekű adatok eltitkolásának, a különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelésnek és a különösen jelentős kárt okozó csalásnak a bűntettét is.

Kis Ferenc
2006. 10. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A feljelentők a választás rendje elleni bűncselekményt többek között azzal indokolják, hogy Gyurcsány Ferenc beszédéből nyilvánvalóvá vált: az ország gazdasági helyzetét tartalmazó közérdekű adatok elhallgatása, illetve meghamisítása azért történt, hogy ezzel a választópolgárok megtévesztésével a választáson többségi mandátumhoz jussanak. Ez a magatartás a demokratikus állam- és jogrendben nem megengedett, s az elkövetőt a büntető törvénykönyv is szankcionálni rendeli.
A beadvány szerint a csalás bűntette részben a jogtalan haszonszerzéssel valósult meg, vagyis azzal, hogy mindazok, akik jogellenesen jutottak mandátumhoz, az azzal járó juttatásokra sem tarthatnak jogszerűen igényt. Szintén ehhez a csalás tényállásához tartozik a tévedésbe ejtés, valamint a tévedésben tartás cselekménye, amely megvalósult az ország gazdasági helyzetét elemző közérdekű adatok elhallgatásával, meghamisításával – olvasható a feljelentésben. A jelentős károkozás pedig a több millió állampolgárt is negatívan érintő megszorító intézkedésekkel érhető tetten.
A hűtlen kezelés bűntettének indokolásában olvasható: „Az a kormány, amely maga által is elismerve a kormányzati ciklus alatt semmit sem tesz, ami pozitívan értékelhető, viszont az államadósságot soha nem látottként megnöveli, a költségvetési hiányt tíz százalék fölé emeli, az nem vitásan a rá bízott vagyon megfelelő kezelésére vonatkozó kötelezettsége megszegésével vagyoni hátrányt okozott.”
A dokumentumban megállapítják: „a cselekményt még súlyosbítja, hogy azokat többen, előre megfontolva, kitervelve, mintegy bűnszövetségben követték el”. A feljelentők kérik a Legfőbb Ügyészséget, hogy a nyomozást vonja saját hatáskörébe, tekintettel az ügy súlyára, valamint arra, hogy az elkövetők között olyan személyek is lehetnek, akik igen magas állami tisztséget viselnek.
Futó Barnabás ügyvéd szerint a feljelentésben szereplő bűncselekmények gyanúja megalapozott a miniszterelnök nyilvánosságra került beszéde, illetve a választási kampányban, majd az új kormány megalakulását követő nyilatkozatokat tekintve. A jogi szakértő lapunknak úgy fogalmazott: a fenti tények, információk alapján a nyomozást mindenképpen meg kell indítania a hatóságnak. Futó Barnabás szerint a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal lenne az illetékes a nyomozásban, mivel az ügy kormánytagokat, államtitkárokat is érinthet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.