(London)
Egyiküket Ausztráliában tartóztatták le. Sem ő, sem a Nagy-Britanniában őrizetbe vett személyek nem brit születésűek, illetve illetőségűek, ami megkönynyebbülést okoz Nagy-Britannia mohamedán lakosságának. A brit muzulmánok szervezetei minden alkalommal aggodalmukat fejezik ki, hogy egy-egy terrorakció vagy letartóztatás ellenük ingerli a közhangulatot.
A biztonsági szervek attól tartanak, hogy a merényletek folytatódnak, amíg teljesen fel nem számolták azt az eddig ismeretlen csoportot, amely ezt az új merényletsorozatot tervezte és kivitelezte. Glasgow repülőterén már helyreállt a forgalom, de mind a nyolc skót rendőrhatóság riadókészültségben van. Skóciában és néhány angliai repülőtéren az utasokra még mindig hosszú gyaloglás vár, mielőtt gépkocsiba vagy autóbuszra szállhatnak.
A nyomozók véleménye szerint Gordon Brown hatalomba lépésének valószínűleg nem volt köze a terrorakciók időzítéséhez, és a Downing Streetet nem fenyegeti nagyobb veszély, mint máskor. Londont azonban igen, és a fővárosi rendőrök mellett 450 főnyi katonaság vesz részt a főváros biztosításában. A Heathrow repülőtérre érkező naponta több százezer utas első benyomása az ostromállapot: mindenütt páncéljárművek, fegyveres katonák a géppisztolyos rendőrök mellett.
Jacqui Smith belügyminiszter közölte az alsóházban, hogy a gyorsan folyó nyomozás során 19 magánlakást, illetve kórházi osztályt kutattak át. A biztonsági szerveket aggasztja, hogy Diren Barot, az al-Kaida tagja – aki harmincévi börtönbüntetését tölti gyilkosságsorozat tervezéséért – nagy befolyást gyakorol a többi elítéltre, sőt sokakat sikerült átcsábítania saját szélsőségesen radikális muzulmán szervezetébe.
Puzsér kávézója miatt nehezítik meg a ferencvárosi lakók életét
