Éreztette hatását a nemzetközi negatív hangulat a Budapesti Értéktőzsde részvényindexén, a BUX-on is. Ennek köszönhetően 0,47 százalékos esést maga mögött tudva, 28 848,57 ponton zárt. Ehhez pedig az átlagosnál valamivel jobb, 48,5 milliárd forintos forgalom is társult, amelyet leginkább az eladások duzzasztottak.
A nagyobb papírok felemás teljesítményt nyújtottak. A Mol a kezdeti nehézségek után új erőre kapott, így enyhe, 0,4 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot, míg összesen 20 milliárd forint körüli értékben adták-vették az olajpapírokat. Miközben az OMV és a Mol között zajlik a nyilatkozatháború, a magyar vállalat tovább vásárolta saját részvényeit. Szerdán újabb 160 ezer értékpapírral bővítette portfólióját, így most már a hazai társaság vezetősége a részvények 32,9 százalékát tartja a kezében. Tovább esett az OTP-papírok árfolyama, vagyis folytatódott a tulajdonosok profitrealizálása. Ezúttal a részvények 1,2 százalékos csökkenést könyvelhettek el több mint 24 milliárd forintos forgalom mellett, amely tegnap a legmagasabb volt. Ennél is jobban gyengült a Richter. A gyógyszerpapírok 1,6 százalékkal értek kevesebbet a nap végén, forgalmának mértéke pedig alig haladta meg a másfél millió forintot. Nem szerepelt pozitívan a Magyar Telekom sem, bár igaz, értéke csak 0,1 százalékot változott negatív irányba, így az elmúlt fél év átlagához közel, 981 forinton zárt. A kisebbek közül egyedül a Rába tudott teljes mértékben jó eredményt felmutatni, részvényei ugyanis 1,6 százalékkal emelkedtek, ráadásul nagyon népszerűek voltak tegnap, amit jól jelez az 575 millió forintos forgalom is.
A forint, ha az euróval szembeni árfolyamát nézzük, nem igazán találta az irányt. Napközben többször 247 forint fölött is jegyezték az eurót, késő délután azonban már ismét 246,50–246,70 forintot ért a közös valuta.
Gál Kinga: Von der Leyen agóniája ma bizonyítottan elkezdődött
