A rendkívüli állapot bevezetésére azért volt szükség, hogy nyugodt körülmények között lehessen megtartani a pakisztáni parlamenti választásokat – fejtette ki a Le Monde című francia lapban megjelent interjúban Pervez Musarraf. A pakisztáni elnökre azonban ennek ellenére a nemzetközi közösség nyomást gyakorol, hogy elérje a november 3-án bevezetett rendkívüli állapot feloldását. Ilyen álláspontjuk nyomatékosítása érdekében Pakisztánba utazik a hét végén az amerikai külügyminiszter-helyettes – közölte az MTI. Tom Casey amerikai külügyi szóvivő azt nem mondta meg pontosan, hogy John Negroponte kivel tárgyal majd Iszlámábádban, találkozik-e nem kormányzati vezetőkkel is. Az ellenzék vezetőjét, Benazir Bhutto volt miniszterelnököt Lahorban tartják házi őrizetben. A tervek szerint ez legalább még egy napig így is marad.
A pakisztáni kormány szóvivője hivatalosan bejelentette, hogy ötéves mandátuma lejártával ma éjfélkor feloszlik a parlament, és holnap megalakul az átmeneti kormány, amely a törvényhozási választásokig marad hivatalban. (Musarraf ígérete szerint a választásokat január 9-ig megtartják.)
Musarraf a Sky News brit hírtelevíziónak úgy nyilatkozott, hogy korábban fontolóra vette lemondását, most azonban úgy érzi: neki kell átvezetni Pakisztánt a demokráciába. A Nyugat cserbenhagyta, a média elárulta – tette hozzá, és visszautasította, hogy diktátor volna.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
