Lendületben az APEH, most Kupper a célpont

Újabb fideszes politikus került a szocialista Veres János pénzügyminiszter felügyelte APEH célkeresztjébe: ezúttal Kupper Andrásnak kell számot adnia vagyonosodásáról. Az ellenzéki párt politikusai szerint nem lehet kétséges, hogy összehangolt támadás indult a párt ellen.

Velkei Tamás
2007. 11. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kupper András sajtóközleményében úgy vélekedett: a kormányzat az ellenzék képviselőivel szemben furkósbotként használja fel az adóhivatalt. Később így folytatta: „nincs takargatnivalóm, a hatósággal együttműködöm, azonban az állampárti hatalmi önkény újraéledéseként értelmezem a politikai másként gondolkozókkal szemben alkalmazott eljárást”. A politikus közölte azt is, hogy a hatóság megkeresése szerint az elmúlt öt esztendőben történt vásárlásokat és eladásokat kell igazolnia. Közleményében Kupper azt írja: információi szerint a honatyák közül ilyen szigorú vizsgálattal csak az ellenzék képviselőinek kell szembenézniük.
Amint azt megírtuk, az előző hetekben a Fidesz több felső és középvezetőjét rendelte be az APEH vagyonosodási vizsgálat címén az adóhivatalba. Miután Zuschlag János és társai ügyében megindult a nyomozás, egyértelművé vált a kormányfői szándék: csapást kell mérni az ellenzéki pártra és annak ifjúsági szervezetére, a Fidelitasra.
A jól láthatóan összehangolt akció októberben vette kezdetét, ekkor az adóhatóság Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és Kubatov Gábor pártigazgató ellen indított vagyonosodási eljárást. Akkor a kormányszóvivő cáfolta, hogy a kormányfő politikai célokra használna fel állami hatóságokat, de a történtek más irányba mutatnak. Az újabb vizsgálat Herman István, a Vállalkozók Pártjának elnöke ellen indult, akit pénzmosással gyanúsítottak. Ám a pártelnök lakásán folytatott házkutatási eljárás során a Nemzeti Nyomozó Iroda nem talált semmi kompromittálót, lévén Herman nem tartotta otthon a hivatalos iratokat, ám azokat később a párt irodájában készségesen átadta a hatóságoknak. Amint arról lapunk beszámolt, ezt követően Pesti Imre képviselőt is berendelte az adóhivatal, akinek vagyonvizsgálati ügye szintén folyamatban van.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője korábban úgy vélekedett, bár a kormányszóvivő cáfolta, hogy a miniszterelnök politikai célokra használna fel állami hatóságokat, a látszat épp az ellenkezőjéről tanúskodik, hiszen Orbán Viktornak az utóbbi öt évre visszamenőleg kell számot adnia vagyonosodásáról. A szóvivő azt is hangsúlyozta, hogy a diktatúrák kelléktárába tartozik az állami hatóságok politikai célokra való felhasználása, a Fidesz szerint a demokráciákban ilyen fegyvernek nincs helye.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.