Kulcsmérkőzés lesz a vb-n a negyeddöntő

2007. 12. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy gondban volt a Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége a januári németországi férfi-világbajnokság előtt, hisz miközben pontosan érezte, hogy az első hét hely valamelyike csak óriási bravúr árán érhető el, más célt mégsem tűzhetett ki a csapat elé, amikor ezek a pozíciók jelentettek részvételi jogot az olimpiai selejtezőre. A vasárnap Franciaországban kezdődő női vb előtt azonban sokkal tisztább a kép: ennek a csapatnak ezzel a sorsolással mindenképpen legalább a negyeddöntőbe kell kerülnie. Dr. Kiss István, az MKSZ elnöke tegnap ennek tudatában ismertette, hogy a szövetség az 1–7. helyezésekre fizet prémiumot, felülről lefelé haladva 20, 16, 14, 12, 9, 7, illetve 6 millió forintot.
Németh András szövetségi kapitány kijelentette, hogy a tervet reálisnak, megvalósíthatónak tartja, majd csapata reményeiről és gondjairól adott számot: „A tizenhatos vb-keretből tizennégy játékos ott volt egy éve a svédországi Európa-bajnokságon is, ami a válogatottnál zajló munka folytonosságát, állandóságát mutatja. Ez jelentősen meg is könnyíti a dolgunkat, mert nagyon kevés időt tölthetünk együtt, az idei versenynaptár sajnos maga a káosz. Két és fél hete dolgozunk közösen, és egyesek csodálkoznak rajta, hogy a felkészülés e szakaszában megterhelő fizikai munkát végzünk. De mert a klubokban hetente legfeljebb két komoly tétmérkőzést kell játszani, a világbajnokságon viszont négyet, ötöt, azt hiszem, ez a természetes. Emellett persze a taktikai repertoárunkat is igyekszünk szélesíteni, most éppen három védekezési variációt gyakorlunk, az ellenféltől és a helyzettől függően ezeket váltogathatjuk majd a vb-n.” A világbajnokság lebonyolítási rendjével és többi résztvevőjével szombati számunkban részletesen is foglalkozunk, de Németh András alábbi szavaiból kiderül, ő miként képzeli el az előrejutás módját: „A csoportban Japánnal, Kongóval és Spanyolországgal találkozunk, roppant csalódott lennék, ha innen nem a maximális két pontot vinnénk magunkkal a középdöntőbe. Ott két olyan ellenfelünk is lesz, Románia és Németország, amellyel szemben a közelmúltban nem szerepeltünk sikeresen, ezen megpróbálunk változtatni. De ha csak a D csoport másodikját, a Lengyelország–Kína mérkőzés győztesét megverjük, már azzal ott lehetünk a legjobb nyolc között. Ekkor következhet a negyeddöntő, a vb kulcsmérkőzése. A másik oldalról a franciák, az oroszok, a norvégok és szerintem a brazilok kerülhetnek be ide, mondanom sem kell, utóbbiakkal lenne a legkedvezőbb játszani. De jöjjön bárki, eddigre kell a legjobb formába lendülnünk.”
Annál is inkább, mert aki ezt az összecsapást megnyeri, az biztos indulója az olimpiai selejtezőnek. Sőt a közelmúltig úgy tudtuk, házigazdája is az egyik négyes csoportnak, ám a nemzetközi szövetség öntörvényű egyiptomi elnöke, Hasszan Musztafa felborította e sémát. Helyette kiagyalta, hogy a vb 2–7. helyezettjei megpályázhatják a rendezés jogát, és némi túlzással licitálással dönthetnek majd a helyszínről. Ennek hallatán mondják többen is: meg kell nyerni a vb-t, és így kijutni a pekingi olimpiára.
Kibicnek semmi sem drága.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.