Nagy gondban volt a Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége a januári németországi férfi-világbajnokság előtt, hisz miközben pontosan érezte, hogy az első hét hely valamelyike csak óriási bravúr árán érhető el, más célt mégsem tűzhetett ki a csapat elé, amikor ezek a pozíciók jelentettek részvételi jogot az olimpiai selejtezőre. A vasárnap Franciaországban kezdődő női vb előtt azonban sokkal tisztább a kép: ennek a csapatnak ezzel a sorsolással mindenképpen legalább a negyeddöntőbe kell kerülnie. Dr. Kiss István, az MKSZ elnöke tegnap ennek tudatában ismertette, hogy a szövetség az 1–7. helyezésekre fizet prémiumot, felülről lefelé haladva 20, 16, 14, 12, 9, 7, illetve 6 millió forintot.
Németh András szövetségi kapitány kijelentette, hogy a tervet reálisnak, megvalósíthatónak tartja, majd csapata reményeiről és gondjairól adott számot: „A tizenhatos vb-keretből tizennégy játékos ott volt egy éve a svédországi Európa-bajnokságon is, ami a válogatottnál zajló munka folytonosságát, állandóságát mutatja. Ez jelentősen meg is könnyíti a dolgunkat, mert nagyon kevés időt tölthetünk együtt, az idei versenynaptár sajnos maga a káosz. Két és fél hete dolgozunk közösen, és egyesek csodálkoznak rajta, hogy a felkészülés e szakaszában megterhelő fizikai munkát végzünk. De mert a klubokban hetente legfeljebb két komoly tétmérkőzést kell játszani, a világbajnokságon viszont négyet, ötöt, azt hiszem, ez a természetes. Emellett persze a taktikai repertoárunkat is igyekszünk szélesíteni, most éppen három védekezési variációt gyakorlunk, az ellenféltől és a helyzettől függően ezeket váltogathatjuk majd a vb-n.” A világbajnokság lebonyolítási rendjével és többi résztvevőjével szombati számunkban részletesen is foglalkozunk, de Németh András alábbi szavaiból kiderül, ő miként képzeli el az előrejutás módját: „A csoportban Japánnal, Kongóval és Spanyolországgal találkozunk, roppant csalódott lennék, ha innen nem a maximális két pontot vinnénk magunkkal a középdöntőbe. Ott két olyan ellenfelünk is lesz, Románia és Németország, amellyel szemben a közelmúltban nem szerepeltünk sikeresen, ezen megpróbálunk változtatni. De ha csak a D csoport másodikját, a Lengyelország–Kína mérkőzés győztesét megverjük, már azzal ott lehetünk a legjobb nyolc között. Ekkor következhet a negyeddöntő, a vb kulcsmérkőzése. A másik oldalról a franciák, az oroszok, a norvégok és szerintem a brazilok kerülhetnek be ide, mondanom sem kell, utóbbiakkal lenne a legkedvezőbb játszani. De jöjjön bárki, eddigre kell a legjobb formába lendülnünk.”
Annál is inkább, mert aki ezt az összecsapást megnyeri, az biztos indulója az olimpiai selejtezőnek. Sőt a közelmúltig úgy tudtuk, házigazdája is az egyik négyes csoportnak, ám a nemzetközi szövetség öntörvényű egyiptomi elnöke, Hasszan Musztafa felborította e sémát. Helyette kiagyalta, hogy a vb 2–7. helyezettjei megpályázhatják a rendezés jogát, és némi túlzással licitálással dönthetnek majd a helyszínről. Ennek hallatán mondják többen is: meg kell nyerni a vb-t, és így kijutni a pekingi olimpiára.
Kibicnek semmi sem drága.
Magyar Péterék az EPP-vel és a baloldallal közösen mentegetik Ursula von der Leyent
