A BUX a várakozásoknak megfelelően az amerikai és ázsiai tőzsdeindexek erőteljes keddi esését követően gyengült. Már nyitás után egy órával 650 pontos mínuszban volt, minden jelentős részvény komoly esést könyvelhetett el. A 43 milliárd forintos napi forgalom után 762,70 pontos csökkenéssel, 23764,09 ponton zárt.
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank üzletkötője a távirati irodának elmondta, hogy a régióban tapasztalható „vérengzésből” a magyar börze sem maradt ki. Példaként említette, hogy a lengyel tőzsde 3,6 százalékos mínuszban zárt, de napközben a vesztesége elérte az 5,2 százalékot is. Ugyanakkor az osztrák index a mínusz 2,8 százalékos zárást megelőzően 4,5 százalékos mínuszon is állt, Prága pedig 3 százalékos gyengüléssel fejezte be a kereskedést. Szerinte ugyanakkor a pánik után a következő napokban pozitív fordulat várható. Hasonlóan vélekedett Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője is, aki nem tartotta meglepőnek sem az index, sem az egyes részvények gyengülését. A nap vesztese egyértelműen az OTP lett: a bankpapírok gyakorlatilag menetrendszerűen vezették a BUX esését. A nap végére a 25,7 milliárd forintos forgalomban az erős eladói nyomás miatt az OTP 5,5 százalékos csökkenéssel, napi minimumon, 7680 forinton búcsúzott. Visszaesett a Mol is, árfolyama 1,8 százalékkal, 21595 forintra gyengült, az olajrészvények forgalma csaknem 5,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 3,2 milliárd forintos forgalomban csaknem egy százalékkal, 882 forintra csökkent.
A gyógyszergyártók közül a Richter szenvedte meg a kereskedést: a papírok ára 2,7 százalékkal, 39500 forintra csökkent, forgalma 6,7 milliárd forint volt. Kisebbik szektortársa, az Egis az előző naphoz képest nem változott: 168 millió forintos forgalomban a keddi záróértékén, 19100 forinton fejezte be a napot.
Mozgalmas kereskedés során gyengült a forint a budapesti bankközi piacon: záráskor 254,85– 254,95-re korrigált.
Elindult Győrben az új magyar autó sorozatgyártása
