Kívül-belül kordon

Csontos János
2008. 02. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hajnalok hajnalán ismét kordont vontak a Parlament köré. A felkent szakértők szerint a terrorfenyegetettség március végéig fog tartani. Hála a „forradalmi ifjúsági napok” naptárbeli csoportosításának, a kordon ötven napjába nem csupán az egészségügyi kótyavetyetörvény megismételt, problematikus zárószavazása esett bele, hanem az ugyancsak problematikus március 9-i népszavazás, a mindig problematikus március 15-i nemzeti ünnep, sőt a szórványosan problematikus húsvét is. Minden józan magyar érzi és tudja: a legterrorisztikusabb cselekményeket még mindig a kissé beszeszelt locsolkodóktól lehet várni. Jómagam például a Magyarok nyilai nevezetű, KISZ-es észjárású névadókra valló fantomszervezetben akkor fogok hinni, ha látom őket a vádlottak padján. Állítólagos gyújtogatásukat, Molotov-koktélozásukat a nyomozó hatóság már sebesen össze is vonta a Hiller- és Kóka-ellenes „merényletekkel”, amelyeknek éppúgy nincs tettesük, mint a fehér poros csomagküldésnek vagy a rendőrpalota géppisztollyal való megsorozásának. Szerintem kis magyar terrorügyben két lehetőség van: vagy a miénk a világ legteszetoszább rendőrsége és titkosszolgálata; vagy pedig jól felfogott önérdekből nem akarják magukat leleplezni.
A kordon a létező gyurcsányizmus szimbóluma. Arra emlékeztet, hogy egy diktatórikus múltú (és jövőjű?) garnitúra mindig ott korlátozza az alkotmányos szabadságjogokat, ahol csak tudja. Van, amikor egyszerűen megvereti a békésen tüntető polgárokat azonosító nélküli pribékjeivel. S van, amikor tömeglélektani hadviselést folytat. Ilyenkor a szolgálatoknak tuti értesüléseik támadnak a rendre, sőt a rendszerre veszélyes szervezkedésekről – s ezek csak akkor foszlanak semmivé, ha már a polgári ellenzék lemondott utcai demonstrációiról. Miközben nem akad felelőse a több halálos áldozatot követelő kormányzati tűzijátéknak, a kormányzat (vagy helyette a rendőrsége) szétaggódja magát, hogy a polgárok – alkotmányos alapjogukkal élve – az utcára seregelhetnek. Ugyanez a hatalom békésen asszisztál ahhoz, ha külföldi és hazai operettnáciknak alakizni támad kedvük a Hősök terén.
A kordon formailag a szocialista és szabad demokrata honanyákat és honatyákat hivatott védeni, akik az egészségpénztári biznisz érdekében „büszkebátran” szembemeneteltek az általános népharaggal. A népharagnak lehetne a megnyilvánulása meggondolatlan, erőszakos lépések sorozata is, de én nem hiszek a felgyújtott lábtörlők meg a repülő benzines palackok botcsinálta partizánjaiban. Most kétségkívül nem szép lenni kormánypárti képviselőnek, ám egy pillanatig se nyugtassa meg őket a Parlament előtti alkotmánytipró kordon: a belső kordonjaik ellen a legerőszakosabb erőszakszervezet sem védheti meg őket. Hivatkozhatnak pártfegyelemre, nyájszellemre, akármire: a lelkiismeretüket (már akinek még van ilyen) nincs módjuk megnyugtatni. Egyrészt azért, mert vélhető többségük (az egy szem búzaégető Karsai József kivételével) nem a lelkiismerete szerint szavazott; másrészt azért, mert a „köteles beszéd” értelmi szerzőjéről és ceremóniamesteréről, „pártjuk és kormányuk” ámokfutó vezéréről soha nem tudhatják, hogy mikor és miféle eszközökkel manipulálja őket, az engedelmes juhokat egy karámba terelve.
A gyalázat megtörtént, az egészségünket dobra verték. A kordon áll. Ez a virtuális többség nem demokrata, köztársasági elnök úr. Kívül-belül hosszú, eltökélt kordonbontásra kell felkészülni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.