Magyarországi befektetőkre is számítanak azok a székelyföldi önkormányzatok, amelyek élményfürdők létesítésével szeretnének még több turistát csalogatni a régióba. Az elmúlt időszakban Kovászna megye számos települése vágott neki vízi szabadidőközpontok létrehozását célzó programnak, és a megvalósításhoz szükséges költségeket uniós forrásokból, valamint magánbefektetésekből fedeznék.
A Sepsiszentgyörgytől 15 kilométerre fekvő Uzon község elöljárói a kúriáiról és udvarházairól híres Bikfalván hoznának létre akvaparkot. Ráduly István polgármester szerint a vízi park hárommillió euróba kerülne, amit uniós alapokból pályáznak meg, és ehhez hamarosan megvásárolnak egy két-három hektáros területet. Az élményfürdő három év múlva nyitja meg kapuit. Málnás máris lekörözte az uzoniakat, hiszen az uniós alapokat kezelő romániai regionális operatív program részeként októberre már beterjeszti a szabadidőközpont létrehozását célzó pályázatát. Vargyas Márton, a község alpolgármestere szerint az élményfürdőt öthektáros területre tervezik, a strandnak fedett és szabad téri része egyaránt lesz, gyermek-, élmény- és ásványvizes medencékkel. A hatmillió euróra rúgó málnási projekt gyógykezelő és wellnessközpontot is tartalmaz.
Világviszonylatban páratlan vízi szabadidőközpontot tervez Dálnokon Szabó Jenő búvároktató. A kolozsvári Krónika napilapnak az évekkel ezelőtt Jaques Yves Cousteau csapatát erősítő, jelenleg búváriskolát működtető vállalkozó elmondta, a létesítményében lesz búvárshow, víz alatti állatkert búvárbohócokkal, víz alatti zenehallgatás, üvegaljú sziget, merülésre alkalmas hatalmas akvárium is. Gyógyászati részleget és akvaparkot kíván létesíteni a Hargita megyei Maroshévízen Szabó Kálmán, a város korábbi alpolgármestere is, akinek a román állam nemrég szolgáltatta vissza a felmenői által létesített Urmánczy-fürdőt.
Nem véletlen az akvaparkok létesítésének ötlete , hiszen a Székelyföld több ezer, különféle összetételű ásványvízforrást rejt magában, amelyeknek mindeddig csak töredékét aknázták ki. Miközben a Székelyföldön nem létezik akvapark, a kelet-magyarországi Hajdúszoboszlót évente 30 ezer romániai turista keresi fel élményfürdője miatt.
A két székely megye, Hargita és Kovászna képviselő-testülete közösen kívánja megvalósítani a Borvíz útja elnevezésű projektet. A 6,6 millió eurós, a PHARE-programban finanszírozott terv célja a székelyföldi ásványvízforrások turisztikai, gyógyászati hasznosítása.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!