Kapolyi cége nem fizetett

Felszámolást kezdeményezett a Magyar Villamos Művek Kapolyi László szocialista politikus cége, a System Consulting ellen, mert az többszöri felszólításra sem egyenlítette ki a Vértesi Erőműtől vásárolt áram utáni 1,2 millió eurós tartozását. Az áramtermelő dolgozói levélben követelik az MSZP-s vállalkozótól a pénz kifizetését, mivel így munkahelyük forog veszélyben.

Dékány Lóránt
2009. 09. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csaknem 1,2 millió euróval tartozik Kapolyi László cége, a System Consulting a Vértesi Erőműnek (VE) – s így közvetetten annak tulajdonosának, a Magyar Villamos Műveknek (MVM) –, ezért az állami társaság felszámolási eljárást indított ellene – erősítette meg lapunknak a Népszabadság információját Tringer Ágoston, az MVM szóvivője. Kifejtette, a System 30 megawatt áramot vett át a VE-től még az év elején úgy, hogy annak ellenértékét nem fizette ki, a VE fizetési felszólításaira pedig egyáltalán nem is reagált.
Bár információink szerint az MVM június 10-én indította a felszámolási eljárást, a Fővárosi Bíróság csak két hónap múlva, augusztus első felében küldött levelet a VE-nek. Ebben annak igazolását kérték, hogy a System átvette a fizetési felszólításokat – ez ugyanis az eljárás megindításának feltétele. (Különös módon Mátravölgyi János, az MVM kisrészvényese – aki részesedését korábban a Systemnek akarta eladni, ám azt a villamos művek vezetősége nem engedélyezte – ugyancsak a Fővárosi Bíróságra nyújtotta be kérvényét, függeszsze fel az MVM idei közgyűlésén hozott döntéseket, így az osztalék kifizetését is az állam felé. Ekkor a bíróság napok alatt bírálta el az ügyet, Mátravölgyi javára döntve.)
Kapolyi Lászlónak már a Vértesi Erőmű szakszervezeti vezetői is kemény hangvételű levelet írtak. A lapunk birtokába jutott iratban a dolgozók képviselői kifejtették: a ki nem fizetett, korántsem csekély összeg következtében elmaradó árbevétel tovább rontja a VE egyébként is súlyos pénzügyi helyzetét. – Mára a kialakult pénzügyi szituáció a társaság csődhelyzetének bekövetkeztével is fenyegethet – áll a levélben. Kiemelték, „az elvégzett munka ellenértékét visszatartva a társaságot abba a helyzetbe hozták, hogy a menedzsment a szociális juttatások lefaragásával kénytelen ellensúlyozni a VE gazdasági ellehetetlenülését”. Mint fogalmaztak, meglepő, hogy egy szociáldemokrata politikus a baloldali kormány határozatának végrehajtását – amely a Vértesi Erőmű tovább működését tűzi ki célul – „a felelősségvállalás elutasításával akadályozza”.

Terjeszkedik az MVM. A Magyar Villamos Művek 14,92 százalékról 15,15 százalékra növelte részesedését a budapesti Elműben – közölte az Elmű a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A közlemény szerint az MVM augusztus 28-án 13 929 darab Elmű-részvényt vásárolt. Az MVM egyébként 2009. márciusa óta 10 százalék feletti tulajdonosa az Elművel egy cégcsoportban működő Émásznak is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.