Csak addig jutott el az MTV Közalapítvány kuratóriuma, hogy Székely Ferenc személyében elnökjelöltet nevezett meg, de a testület végül nem választotta a tévé első emberévé. A procedúra lényege, hogy a jelentkezők közül – most öten voltak – a televíziót felügyelő közalapítvány pártdelegáltakból álló kuratóriumi elnöksége kétharmados többséggel jelöltet állít, akit a civil küldöttekkel kiegészült nagykuratórium szintén kétharmaddal elnökké választhat. Az elnökség a jelölésig eljutott: a tizenöt tagú testületből tízen – az MSZP, az SZDSZ és az MDF delegáltjai – jelöltté emelték Székely Ferencet. Ezután érkezett a 19 civil kurátor, akik közül heten támogatták a kormánypártok és az MDF által favorizált Székelyt (az eljárás során az elnökség tagjai nemcsak a jelöléskor, hanem a – civilekkel együtt – végső döntést jelentő szavazásban is részt vesznek – a szerk.). Így a végelszámolásban 17-17-es eredmény alakult ki. A Fidesz és a KDNP delegáltjai – mint ahogyan korábban is – Havasi Jánost támogatták.
Rudi Zoltán 2007-es távozása óta ügyvezetőként Medveczky Balázs irányítja az intézményt. A médiatörvény szerint egy sikertelen pályázati eljárás után – vagyis akkor, ha jelöltet sem sikerül állítani – az elnökségnek egy hónapja van új pályázat kiírására. Ha ezt nem teszi meg, az elnökség megbízatása megszűnik. Jelen esetben már legalább a jelöltállításig eljutottak, így elvileg akkor se történik semmi, ha nem írnak ki új pályázatot.
Czeglédi László, a tévékuratórium MSZP által delegált elnöke lapunknak úgy nyilatkozott: sajnálja, hogy nem sikerült elnököt választani. Hogy lesz-e új pályázat, vagy belenyugszanak Medveczky „ideiglenes” regnálásába, arra egyelőre nem tudott felelni.
Tavaly ősszel a Legfőbb Ügyészség megállapította, hogy az MTV Zrt. vezető tisztségviselőjének megbízatása 2008. március 4-én lejárt, a kuratórium pedig, a médiatörvényben foglalt kötelességét megszegve, nem választott új elnököt, „így a társaságnak jelenleg nincs vezető tisztségviselője”. A Fővárosi Bíróság az ügyészség állásfoglalása alapján novemberben eljárást indított, amely során kilátásba helyezte: ha a tévé törvényes működése nem áll helyre, a céget megszűntnek nyilváníthatja.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
