Újabb „érdekes” ügyletbe keveredett Horváth Klára, Bábolna polgármestere, szocialista országgyűlési képviselő. A korábban egy 240 hektáros állami kézben lévő bábolnai termőterület eladásában korteskedő képviselő a nyáron egy alapítvány pénzeit kezelte megkérdőjelezhető módon. Információink szerint Horváth Klára, mint a „Bábolna Shagya” Közhasznú Alapítvány kuratóriumának elnöke, a Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt. által a lovas hagyományok ápolása céljából az alapítványnak átutalt 9,6 millió forintot továbbutalta egy magáncégnek.
Megkeresésünkre Horváth Klára elismerte, hogy az alapítvány megkapta az MVM Zrt.-től a 2009. június 17-én megkötött szerződés alapján a 9,6 millió forintot. Mint írta, a „fenti összeg továbbutalása támogatás címén történt az Epona Lovasklub Kft. részére”. Kérdésünkre, hogy az utaláshoz rendelkezett-e kuratóriumi jóváhagyással, a szocialista országgyűlési képviselő nem válaszolt. Ez nem meglepő, mivel az állami tulajdonban lévő Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft. által létrehozott alapítvány szabályai szerint a közhasznú szervezet kuratóriumi elnöke legfeljebb háromszázezer forintot utalhat át saját hatáskörben. Lapunk információi szerint a képviselő asszony szeptember 30-ra hívta össze a kuratóriumot, feltételezhetően részben azért, hogy legalább utólag bólintsanak rá egyszemélyes akciójára. Úgy tudjuk, hogy az alapítvány felügyelőbizottsága jelezte kifogásait az ügylettel kapcsolatban.
Megkeresésünkre Tringer Ágoston, az MVM szóvivője leszögezte: az adomány odaítélésekor társasága részére mértékadó és iránymutató volt, hogy egy állami cég által alapított nonprofit szervezetről van szó. Mint mondta, a támogatás fő célja a hazai lovas kultúra fenntartása, az MVM célkitűzéseivel összhangban a nemzeti örökségvédelmi misszió támogatása volt, ami a közhasznú alapítvány alapító okiratában is szerepel.
Emlékezetes, hogy Horváth Klára már belekeveredett egy igencsak különös ügyletbe. A szocialista országgyűlési képviselő Bábolna polgármestereként a város érdekeire hivatkozva 2007-ben kezdeményezte a helység határán lévő 240 hektár állami termőföld pályázati kiírását. A földet végül nem az önkormányzat vette meg, hanem a tatai Vivax Construction No1 Generálkivitelező Kft. megbízásából két stróman, Farkas Sándor és Bujáki Gábor, akik a vétel után azonnal kérték a termőföld belterületté nyilvánítását. A sajtóbotrány nyomán ezt az önkormányzat már nem tette meg. Az állami föld viszont magántulajdonba került.
Fontos bejelentést tett a Hamász: Elfogadják a tűzszüneti javaslatot
