Nyílt levél K. Árpádtól?

Nyílt levél jelent meg tegnap az interneten a romagyilkosságok egyik gyanúsítottja, K. Árpád Sándor nevében. A dokumentum írója szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda „arcátlan magabiztossággal állítja, hogy ismét hibátlan felderítőmunkát végeztek”. Demeter Ervin (Fidesz) szerint lehetséges, hogy a titkosszolgálat megelőzhette volna a romagyilkosságoknak legalább egy részét.

Vona Adrienn
2010. 08. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Röhög a markába a cigány, a Nemzeti (Nemzetközi) Nyomozó Iroda arcátlan magabiztossággal állítja, hogy ismét hibátlan felderítőmunkát végeztek – így kezdődik az a levél, ami a világhálón jelent meg tegnap, és amit K. Árpád Sándor néven írtak alá. A szerző azt állítja, hogy Petőfi Attila, a Nemzeti Nyomozó Iroda volt igazgatója és Bencze József leváltott országos rendőrfőkapitány távozása után a nyomozó hatóság nem kívánta feltárni a romagyilkosság-ügyben a gyanúsítottakat tisztázó körülményeket.
Amint az ismeretes: a Nemzeti Nyomozó Iroda tavaly augusztus 21-én vette őrizetbe a hat halálos áldozattal járó gyilkosságok feltételezett elkövetőit, K. Árpádot, K. Istvánt, P. Zsoltot és Cs. Istvánt. „A koncepcióval szemben álló, azok felderítésére irányuló indítványokat a Pest Megyei Főügyészség eltaposta – áll a dokumentumban, ami szerint Cs. István irányított beépülése tette lehetővé azt, hogy „bizonyítékok” álljanak rendelkezésre ott és akkor, amikor a nyomozás érdeke azt megkövetelte. A dokumentum írója a gyilkossági helyszínekkel kapcsolatban leszögezi: több helyszínen semmi nem utal arra, hogy a letartóztatottak közül valaki is megfordult volna ott.
A szerző, aki meglepően jól informált, említést tesz a levélben a hatóság tárgyi bizonyítékairól is. Szerinte a „mindent vivő DNS-mintákat” a rendőrök azokon a helyszíneken rögzítették, ahol emberölés nem történt. Leszögezi továbbá azt is, hogy az elfogás előtti fegyverszakértői vélemények más fegyverekre utalnak, mint amiket a rendőrség lefoglalt. A dokumentum írója Cs. Istvánt besúgónak nevezi, akinek KBH-s kapcsolatát a hatóság nem tisztázta. A levél végső konklúziója az, hogy „ezek a silány bizonyítékok és átlátszó trükkök aligha győzik meg a bíróságot”.
A Magyar Nemzetnek nyilatkozva Bérdi Zsolt, K. Árpád ügyvédjét leszögezte: védence előzetes letartóztatásban van, így nem kerülhet internet közelébe. Az ügyvéd azzal kapcsolatban, hogy Cs. István vallomása szerint K. Árpád a katonai titkosszolgálat egyik tisztjének a meggyilkolását fontolgatta, kijelentette: a nyomozó hatóságnak feladata az, hogy Cs. István vallomását ellenőrizze, de mint mondta, védencét nem gyanúsították meg emberölés előkészületével, ami ebben az esetben felmerülhetne.
Vogel Lászlóné, a Pest Megyei Főügyészség főügyészhelyettese lapunknak nyilatkozva egyértelművé tette, hogy a hatóság csak a későbbiekben, az iratanyag teljes megismerése után nyilatkozhat az ügyben.
Demeter Ervin, a Fidesz szakpolitikusa érdeklődésünkre kifejtette, hogy az Nemzetbiztonsági Hivatal nem az elvárható gondossággal végezte a munkáját ebben az ügyben. Demeter Ervin megítélés szerint lehetséges, hogy a titkosszolgálat megelőzhette volna a romagyilkosságoknak legalább egy részét.
Amint az emlékezetes: az emberölés-sorozat 2008. július 21-én Galgagyörkön kezdődött és a halálbrigád tavaly augusztusban, Kislétán csapott le utoljára.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.