Az ígéret szép szó: júniusban jönne az új Alfa Romeo

Sokak már teljesen elveszítették a hitüket az Alfa Romeóval kapcsolatban, de 2016-ban szépíthetnek az olaszok.

Kenéz Tibor
2014. 11. 27. 16:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több új modellről is szó volt, melyekből eddig szinte semmit nem láthattunk. Mi azért még őrizzük a lángot, amiben a gyártó is segít, hiszen újabb – ezúttal már igencsak pontos – információkat csepegtettek nekünk nemrég a 159 utódjaként érkező Giuliával kapcsolatban. A friss hírek közül talán a legfontosabb, hogy ezúttal már egy rendezvényhez kötötték a jövő évi bemutató időpontját. Igaz, a Milánói Expó májustól egészen októberig tart, így pontos dátumot nehéz lenne megállapítani, de a legtöbb forrás szerint júniusban leplezhetik majd le az újdonságot, mely a 3-as BMW, a Mercedes-Benz C osztály és az Audi A4 ellenfeleként léphet piacra – ezzel feljebb pozicionálva magát elődjénél.

A prémiumok mezőnyébe való belépés természetesen nem csak a márka marketingtevékenységére korlátozódik, hiszen a Giulia olyan tulajdonságokat tud majd felmutatni, melyekkel valóban versenyképes lehet. Ilyen például a hátsókerékhajtás, a minőségi kidolgozás, valamint a négy- és hathengeres dízel és benzinmotorok széles kínálata, akár 320 lóerős teljesítményszintig. Mindezek mellett pedig az egyik legnagyobb vonzereje az autónak az „Alfa DNS tökéletes megtestesítése” lehet, mely komfortban, vezetési élményben és a szívbemarkoló formákban egyaránt megmutatkozik majd.

 

Ha mindez még nem lenne elég, az M3 és a C 63 AMG ellen is harcba szállnának az olaszok, méghozzá a pletykák szerint egy közel 500 lóerős Giuliával, amiről sajnos egyelőre semmilyen információt nem osztottak meg velünk. A gyáriak szerint a legnehezebb feladatuk az autó külsejének megrajzolása, hiszen rengeteg elképzelésük van, melyeket egy harmonikus egésszé kell formálniuk, aminek egyben időtállónak és markánsnak kell bizonyulnia. Halkan jegyeznénk meg, hogy a nehéz helyzetben lévő gyártó sohasem küzdött formatervi problémákkal, így elég nehezen hisszük el, hogy éppen emiatt, és nem a rossz anyagi helyzetük okán késnek az autó piacra dobásával.

A Giulia platformja egyébként kiemelt fontossággal bír a gyártó jövőjét tekintve, hiszen ezekre az alapokra fog építkezni a – legújabb ígéretük szerint – 2018-ra már hét további típussal bővülő palettájuk. A Fiat csoport egyébként egyértelmű célként tűzte ki az Alfa Romeo prémiumszintre emelését, amely már a jövőre érkező újdonságon is meglátszik majd. A Giulia kombi változatban is elkészül majd, míg a későbbiekben egy az 5-ös BMW és társai ellen harcba induló modell, két SUV és egy, a 4C mellé érkező különleges sportautó képezheti majd az olaszok kínálatát.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.