Külső
A Hyundai egy ideje ráállt arra, hogy Európának, az itteni ízlés szerint tervez autókat. Mivel kontinensünkön nagyon kelendők a középkategóriás típusok, a koreaiak is terveztek egy teljesen új modellt, ráadásul olyat, amely minden szempontból méltó konkurense lehet a jól ismert márkáknak. Mellékes, hogy a Hyundai folyékony szobrászat néven emlegeti aktuális márkaarculatát, a lényeg, hogy e két szó mögött olyan stíluselemek rejtőznek, amelyek vonzóvá teszik a szemnek az i40-est.
A kombi kellően sportos, dinamikus, tetővonala szépen lejt, és ugyan bizonyos szögekből hasonlít kicsit a Ford Mondeóra, ez csak előnyére válik. A Hyundai fejesei is elégedetten bólogattak a formaterv láttán, annyira tetszett nekik, hogy bátran bevállalták a kombi piaci bevezetését a szedán előtt. A mottó az lehetett, hogy Európában úgyis ezt a karosszériát szeretik jobban a vevők, ezzel a formával és minőséggel pedig stabil alapokat is le lehet tenni.
Belső
Az utastérben is a Hyundai aktuális, modern arculati elemei dominálnak, a felhasznált anyagok jó minőségűek, az összeszerelés precíz. A csúcsfelszereltséghez járó, világos bőrkárpitozás kellemes hangulatot teremt, az ülések oldaltartása jó, kényelmesek. A műszerfal és a középkonzol átgondolt kidolgozású, nincs gombrengeteg a színes képernyő mellett és alatt, jó tudni azonban, hogy a navigáció még a Premium felszereltségi szinten is feláras extra. Jó minőségű a kijelző, de talán egy árnyalatnyival lehetne nagyobb.
Elöl és hátul is hatalmas a hely az i40-ben, a jó nevű konkurensek közül több is csak irigykedhet az i40 térkínálatára, hátul akár keresztbe tett lábbal is lehet pöffeszkedni a fűthető üléseken. A szinte kupésan lejtő tetővonal ellenére a csomagtartó alaphelyzetben is több mint 550 literes, sikerült elrejteni benne egy teljes értékű pótkereket, a csomagok elrendezését megkönnyítő sínrendszer nagyon jól és hatékonyan működik. Kicsit vaskosak az oszlopok, nehezítik a kilátást oldalra.
A teszt folytatása autós szakportálunkon, az Automobilon olvasható!

Orbán Viktor: Magyarország mint független állam megszűnik létezni, ha a Tisza Párt kerül hatalomra – videó