Szilveszterkor drogozhatott a Dózsa György úti baleset részese

M. Richárd Szilveszterkor is munkát adott a hatóságoknak, amikor saját pizzériájában drogozott egy társaságban.

2021. 01. 04. 18:32
M. Richárd
Budapest, 2017. augusztus 21. M. Richárd (k) a sajtónak nyilatkozik a Budai Központi Kerületi Bíróság Fő utcai épületénél 2017. augusztus 21-én. A bíróság elrendelte a házi őrizetét a férfinak, aki a gyanú szerint 2017. május 15-én érvényes vezetői engedély nélkül autójával a Dózsa György úton halálos közúti balesetet okozott. Két ember életét vesztette, ketten súlyosan, hárman könnyebben sérültek meg, miután két gépjármű összeütközött és az egyik a közeli trolibuszmegállóba csapódott. MTI Fotó: Mohai Balázs Fotó: Mohai Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A HírTV Riasztás című műsorában elhangzott, hogy sajtóértesülések szerint M. Richárd már 1995-ben is többször megfordult a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. A kétezres évek elején négy évre ítélték kábítószerrel való visszaélés miatt, és többször kapott felfüggesztett börtön- és pénzbüntetést garázdaság miatt. A kecskeméti maffiaperként elhíresült büntetőeljárásban is elmarasztalták – nyolc évet kapott.

Újabb vádemelés vesztegetés miatt

A Dózsa György úti baleset okozása miatt egy utánképzést is előírtak M. Richárdnak, és az volt a feltétele, hogy visszakapja a jogosítványát, hogy két előadáson részt vesz, valamint egy forgalmi vizsgát is sikeresen teljesít. A férfi jelentkezett a vizsgára, de csak a látszat kedvéért. Közben ugyanis egy közvetítőn keresztül talált valakit, aki azt ígérte, hogy némi készpénzért cserébe kiállíttatja a sikeres utánképzésről szóló hamis iratot. Teltek-múltak a hónapok, az ügyintéző azonban semmit nem tudott elérni. Igazából nem is akart mást, csak lehúzni M. Richárdot, összesen kilencszázezer forinttal, ugyanis azt hazudta, hogy a Dózsa György úti balesetet is el tudja simítani. A közvetítő tartott M. Richárdtól, megpróbálta eltusolni az ügyet: vállalta, hogy majd ő vizsgázik helyette, de végül ez sem történt meg.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.