Az ítélet szerint a hajléktalan vádlott 2020 augusztusában együtt italozott a szintén hajléktalan férfival. Italozás közben elhatározta, hogy a sértettet megöli. Ennek érdekében elcsalta egy hétvégi házhoz, ahol egy vastag fakaróval addig ütötte gyanútlan áldozatát, amíg elhunyt. A holttestet egy fás-bokros lejtős területen legurította, azt egy fa tövében, hetekkel később találták meg.
Ötvenszer szúrt a debreceni hajléktalan
A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség az ítélet helybenhagyását indítványozta azzal a többszörösen büntetett előéletű vádlottal szemben, aki ok nélkül ölte meg két hajléktalan társát, egy harmadik ismerősét pedig kifosztotta.

Egy hónappal később, 2020. szeptember 11-én este a vádlott együtt italozott hajléktalan társaival egy birtokba vett lakóháznál, majd a sértett elment a saját lakrészébe aludni. Hajnalban a vádlott bement az alvó férfihez és ok nélkül kézzel bántalmazta, majd a nála lévő késsel, körülbelül
ötvenszer megszúrta, megvágta. Végül a holttestet egy paplanhuzatba csomagolva az udvaron lévő kútba dobta.
Még ugyanebben a hónapban egy másik, alvó ismerősétől elvette pénzét és igazolványait.
További Belföld híreink
A Miskolci Törvényszék különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntette, kifosztás bűntette, valamint okirattal visszaélés vétsége miatt életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte a vádlottat azzal, hogy
a fegyházbüntetésből legkorábban 40 év múlva bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítéletet az ügyészség tudomásul vette. A vádlott enyhítés érdekében, védője pedig elsődlegesen téves minősítés és felmentés, másodlagosan a büntetés enyhítése érdekében fellebbezett.
További Belföld híreink
A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint a bíróság döntése törvényes és megalapozott. A többszörösen büntetett előéletű, visszaeső vádlott minden méltányolható indok nélkül, orvul és alattomosan támadt ártatlan áldozataira. A kitartó módon elkövetett, kirívóan durva erőszak kellően indokolja a vele szemben kiszabott életfogytig tartó szabadságvesztés büntetés alkalmazását, melynek enyhítésére nincs törvényes indok. A társadalom védelme ilyen gátlástalan és erőszakos elkövetőkkel szemben csak példás büntetéssel biztosítható, ezért az ítélet helybenhagyása indokolt.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Rogán Antal: Azt nem fogadhatjuk el, hogy Ukrajna zsarolja Magyarországot
A miniszter szerint a kampány során a legfőbb veszélyt a külföldi befolyásolás kísérlete jelenti.

Így bukott le egy életveszélyesen autózó sofőr Mezőkövesden + videó
Hajmeresztő előzései sok embernél kiverték a biztosítékot.

Jelszóval lehetett drogot venni egy Teréz körúti boltban
A helyen a sör nem csak sört jelentett.

Újabb földrengést észleltek, egy templom is megsérült + videó
Mosonmagyaróvár térségében 2,5-es erősségű földmozgást regisztráltak.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Rogán Antal: Azt nem fogadhatjuk el, hogy Ukrajna zsarolja Magyarországot
A miniszter szerint a kampány során a legfőbb veszélyt a külföldi befolyásolás kísérlete jelenti.

Így bukott le egy életveszélyesen autózó sofőr Mezőkövesden + videó
Hajmeresztő előzései sok embernél kiverték a biztosítékot.

Jelszóval lehetett drogot venni egy Teréz körúti boltban
A helyen a sör nem csak sört jelentett.

Újabb földrengést észleltek, egy templom is megsérült + videó
Mosonmagyaróvár térségében 2,5-es erősségű földmozgást regisztráltak.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!