Tarlós István: A közszolgáltatásokért a főváros vezetése felel, nem a kormány

Csődhelyzetbe került Budapest, Karácsony Gergely most igyekszik minden erejével másra mutogatni. Tarlós István korábbi főpolgármester szerint azonban utódja nem egyedül felelős a jelenlegi problémákért, mivel sarokba szorítja a Tisza Párt és Vitézy Dávid koalíciója.

2025. 05. 29. 19:53
Budapest, 2025. május 29.
Karácsony Gergely főpolgármester rendkívüli sajtótájékoztatót tart a Főpolgármesteri Hivatal sajtótermében 2025. május 29-én. A főváros a likviditás megőrzése érdekében leállította a Budapesti Közművek, a Budapesti Közlekedési Kö
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közszolgáltatásokért a főváros vezetése felel

A közszolgáltatások biztosításáért a jogszabály szerint a város és a városvezetés felelős, és nem a kormány – hívta fel a figyelmet Tarlós István. Hozzátette: az ő idejében is a városnak kellett helytállnia. 

A korábbi főpolgármester szerint éppen a szolgáltatások biztonságos fenntartása miatt nem kellett volna ötvenmilliárdért vásárolni bizonytalan projekttel kecsegtető területeket. Valamint meg kell nézni, hogy mennyi önként vállalt feladatot finanszírozott a város a kötelező feladatok rovására – tette hozzá.

Ezeknek a kiderítése mind a kormányhivatalra és az Állami Számvevőszékre vár

– állapította meg. A volt fővárosi vezető hozzátette: ő ezekre nem tud válaszolni, de az biztos, hogy a jogszabály szerint ezeket a kérdéseket fel fogják tenni.

Tarlós István arra is rámutatott, hogy a kialakult helyzetet Karácsony Gergely kommunikációval akarják megoldani.

De pusztán kommunikációval ezt a problémát nem lehet megoldani.

Ideig-óráig indulati alapon elmegy, de ha a jogszabályokhoz és a számokhoz nyúlnak, már más a helyzet – jegyezte meg az egykori főpolgármester.

A Magyar Nemzet már beszámolt róla, hogy betartotta ígéretét a Magyar Államkincstár, és az előre jelzett időben levonták a szolidaritási hozzájárulás következő, 10,2 milliárd forintos részletét a főváros számlájáról. Ezek után a főpolgármester rendkívüli sajtótájékoztatón számolt be Budapest nehéz költségvetési helyzetéről.

Borítókép: Karácsony Gergely (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.