A kutatást vezető Dr. Chun Chao, a pasadenai Kaiser Permanente Department of Research & Evaluation kutatója szerint ez a biztonsággal kapcsolatos információ segítheti a betegeket a döntéshozatalban. Az eredmények megnyugtatóan igazolják, hogy a széles körű és általánosítható női populációban a HPV4 oltás a rutin klinikai alkalmazásban nem váltott ki autoimmun betegségeket.
A Gardasil nevű vakcina a HPV négy típusa ellen nyújt védelmet. A 9 és 26 év közötti lányokban az oltóanyag két típust céloz, amelyek a méhnyakrákos esetek körülbelül 75 százalékát okozzák, valamint két másik típusát, amelyek a genitális szemölcsök 90 százalékáért felelősek. Az Egyesült Államokban a genitális szemölcs a leggyakoribb nemi úton terjedő megbetegedés, körülbelül 6,2 millió embert érint évente. Nőkben méhnyakrák kialakulásához is vezethet.
A Gardasil 2006-ban kapta meg az engedélyt az Egyesült Államok Élelmiszer és Gyógyszerellenőrzési Hivatalától (FDA). Az oltóanyaggal kapcsolatban azonban régóta fennáll az az aggály, hogy összefüggésbe hozható az autoimmun betegségek kialakulásával, és sok szülő ezért nem engedi beoltatni gyermekét.
Chao és munkatársai azonban azt állítják, hogy a legtöbb vélt összefüggés olyan esettanulmányokból származik, amelyeket nem támasztanak alá széles körű, kontrollált epidemiológiai kutatások. A Kaiser Permanente új kutatása azonban széles körű, etnikailag változatos populáció vizsgálatával bizonyítja a HPV vakcina biztonságosságát. A kutatók nem mutatták ki a vizsgált 16 autoimmun betegség előfordulásának növekedését a beoltott populációban az oltásban nem részesült lányokhoz és nőkhöz viszonyítva.
A HPV oltás nem vált ki autoimmun betegségeket
A Journal of Internal Medicine szakfolyóiratban megjelent kétéves, 190 ezer lány és nő részvételével végzett kutatás eredményei szerint a Merck által készített humán papillomavírus (HPV) elleni oltóanyag nem vált ki lupuszt, reumatoid artritiszt, 1-es típusú diabéteszt, szklerózis multiplexet és más autoimmun betegségeket.
2012. 01. 31. 13:00
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!