Ifkovics István kollégiumvezető az MTI-nek elmondta, hogy a vádbeli esetek tavaly nyáron történtek. Az ügy elsőrendű vádlottja a siófoki rendőrkapitányságon dolgozik, ahol fegyelmi eljárás indult ellene, s az ügy lezárásáig felfüggesztették állásából. A vád szerint a rendőr az egyik esetben úgy nyújtott segítséget videotékás barátjának, hogy lekérdezte egy személyi igazolvány adatait a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala által működtetett rendszerből.
Másik esetben nőismerőse kérte a segítségét, hogy kideríthesse, kinek a nevén van az az autó, amit részletekre vett, majd eladott, de a vevő nem fizette utána a részleteket, így a bank vissza akarta venni a gépkocsit. Egy somi illetőségű asszony azért fordult a rendőrhöz, hogy megtudja annak a fuvarosnak a rendszámát, aki a feltételezése szerint kevesebb fát szállított neki, mint amennyit kifizetett érte. A vádlott ebben az esetben egyik kollégája azonosítójával lépett be a hivatali adatbázisba úgy, hogy az esetről, illetve a lekérdezésről nem készített jelentést.
Az elsőrendű vádlott arról számolt be a bíróság előtt, hogy negyedik éve teljesít szolgálatot körzeti megbízottként. Elmondása szerint nem érzi magát bűnösnek a történtek miatt, hiszen ismerősei tanácsért fordultak hozzá, és ő csak megpróbált nekik segíteni, ezzel is igyekezve javítani a siófoki kapitányság bűnügyi statisztikáját.
A videotékás, aki az ügy másodrendű vádlottja, arról számolt be, hogy a rendőr régi ismerőse, egy lövészklubba jártak. Azért kért tőle segítséget, mert az egyik kuncsaftja nem tudott fizetni a kikölcsönzött videóért, helyette egy személyi igazolványt hagyott foglalónak, de aztán nem tért vissza. A harmadrendű vádlott, a somi asszony egészségügyi okokból nem tudott a tárgyaláson megjelenni, ezért a tárgyalás folytatását februárra halasztották, amikor ítélet is várható az ügyben.
Szavaztak az olvasók: ez Magyar Péter legbotrányosabb kijelentése