A késő esti órákban közlekedő kamiont közlekedési járőr ellenőrizte a balatoni elkerülő úton. Az igazoltatáskor a gépjármű 40 éves, maglódi vezetője nem tudta átadni a vezetői engedélyét, mert nem rendelkezett vele, „B” kategóriás vezetői engedélye is eltiltás hatálya alatt áll. A kamion vontatójának és a pótkocsijának műszaki érvényességi ideje több mint egy éve lejárt már, kötelező biztosítással sem rendelkezett.
Amikor a rendőrök elvették a rendszámát, kiderült, hogy nem gyári, hanem házilag készített. A vezető, aki egyben a kamion tulajdonosa is volt, elismerte a szabályszegések elkövetését, a Balatonalmádi Rendőrkapitányságon büntető- és szabálysértési eljárás is indult ellene. Az értékes rakományt a rendőrség biztonságba helyezte.
A rendszám is házilag készült
Többmilliós rakományt, autóalkatrészeket szállított egy kamionsofőr jogosítvány nélkül, házilag készített rendszámmal, érvényes úti okmányok nélkül.
2012. 01. 27. 12:32
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!