Munkában a NAV: dohányaprításra is jó az iratdaráló

2500 doboz csempészett cigarettát és több mint száz kilogramm vágott dohányt foglalt le Borsodban a NAV.

BuL
2014. 10. 18. 18:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Négy esetben orgazdaság megalapozott gyanúja miatt kezdeményeztek büntetőeljárást. A lefoglalt cigarettamennyiség nagyobb, mint amennyit tavaly egész évben koboztak el.

Arról is beszámolt, hogy ebben az évben 6576 doboz, több mint hatmillió forint értékű, adózás alól elvont cigarettát, továbbá 5,2 millió forint értékű, mintegy 300 kilogramm illegális vágott dohányt foglaltak le. Különböző, ezekhez az esetekhez használt eszközöket, gépkocsikat is lefoglaltak, például dohány aprítására használt iratmegsemmisítőket és házilag átalakított elektromos meghajtású tésztavágót.

A legutóbbi események közül kiemelkedik, hogy Sajóbábonyban, egy családi ház melletti istálló padlásán két nagy szemeteszsákban több mint 15 kilogramm dohányt találtak a pénzügyőrök. A házban élő család látta el Sajóbábony nehéz anyagi helyzetben élő lakosait vágott dohánnyal.

Az M3-as autópályán Mezőkövesdnél egy zárjegy nélküli cigarettával teli autót állítottak meg, 1730 doboz cigarettát találtak, ezt a NAV lefoglalta, az autót vezető 33 éves férfi ellen orgazdaság miatt indítottak eljárást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.