Közmunkára fognák Oszter Sándort

A színész fellebbezést nyújtott be.

Szemán László
2016. 03. 03. 21:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bíróság ezzel elfogadta az ügyészség indítványát, hiszen a vádat képviselő ügyész éppen ezt, a közmunkára ítélést kérte, valamint azt, hogy vonják be a színművész jogosítványát. Ennek az ügyészi kérésnek is eleget tett a bíróság, mivel két év egy hónapra bevonta a Kossuth- és Jászai Mari-díjas művész vezetői engedélyét. Oszter Sándornak még 77 ezer forint bűnügyi költséget is meg kell térítenie. Az ítélet nem jogerős. Mint azt a színész az ítélet kihirdetése után elmondta, értékelhetetlennek tartja az ítéletet, és koncepciósnak az eljárást. Szerinte a bíró nem vette figyelembe a szakértőket, és azt, hogy a történtek után fogyasztott alkoholt. Mint fogalmazott: eleve elrendeltetett volt az ítélet, amit megfellebbezett. Így a per másodfokon folytatódik.

Ismeretes, hogy Oszter Sándor 2014. február 11-én hajtott neki a mélygarázsban egy márványoszlopnak, ami összetört, és az autóban is komoly károk keletkeztek. A rendőri intézkedés során megfújatták vele a szondát, majd vérvételre vitték, és 2,17–2,29 ezrelék véralkoholszintet állapítottak meg nála. Ez 4-5 deciliter tömény ital elfogyasztásának felel meg.

A művész azt állította a rendőröknek, majd a bíróságon is, hogy akkor fogyasztott alkoholt, miután leállította az autóját, és felment a plázába. Később azt mondta: nem ő vezetett, a lakáskulcsát, illetve a mobilját kereste az anyósülésnél, amikor a baleset történt. Arról is beszélt a sajtónak, hogy igazsága tudatában vállalta a rendőrségi eljárást. „Én tiszta voltam, s mikor bevezettek a rendőrkapitányságra, lenyomtam ott a helyszínen ötven fekvőtámaszt édesapám emlékére, akit ’56-ban ugyanoda zártak be. Nem hiszem, hogy ittas ember képes lett volna erre” – nyilatkozta.

Oszter Sándor ügyvédje a perben úgy érvelt, hogy a MOM-parkoló területe nem közút, de magánterületnek sem nevezhető, ezért védencét nem mondhatják ki bűnösnek, mert amit ott tett, az nem törvénysértő. A védő szerint a bíróság azt sem tisztázta, hogy hol és mikor ivott a színész.

Az ítélet indoklásában Gebe Zoltán bíró kiemelte: a vádlott azért bűnös, mert bár a parkoló nem esik a KRESZ szabályai alá, embereket veszélyeztetett cselekedetével, azzal, hogy ittasan vezetett. A bíró hangsúlyozta, komolytalan az a védekezés, miszerint egy parkolóházban törvényen kívül, következmények nélkül bármit el lehet követni. A bíró szerint Oszter Sándor vallomásai ellentmondók voltak; volt, hogy azt állította, a baleset előtt is ivott, volt, hogy azt, csak utána. Gebe Zoltán hangsúlyozta továbbá, az eljárás azért húzódott majdnem két évig, mert a védelem szándékosan akadályozta az ítélet megszületését azzal, hogy a kérésükre készült magánszakértői véleményt halogatva adta be. A bíróság szerint azért nem derült ki, hogy mikor ivott a vádlott, mert élt a jogával, miszerint a bíróság nem tehet fel neki kérdéseket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.